28.09.2014. 13:56
SMScredit.lv Virslīgas mačā "Daugavu" derbijā Daugavpils komanda viesos ar 4:1 uzvarēja Rīgas klubu. Divus vārtus daugavpiliešu labā guva Dmitrijs Kozlovs.

Mača rezultāts tika atklāts jau pirmajās minūtēs. Savā soda laukumā noteikumus pārkāpa viens no Rīgas "Daugavas" leģionāriem Giedrs Tomkevičs, un, lai gan Roberts Ozols 11 metru soda sitienu atvairīja, pirmais pie bumbas bija Dmitrijs Kozlovs, kurš arī atklāja spēles rezultātu.

Arī turpinājumā vairāk uzbruka daugavpilieši, kuru tālās piespēles sagādāja pamatīgas grūtības Rīgas komandas aizsardzībā. Mājinieki, protams, centās organizēt savus uzbrukumus, taču viesu aizsargi prasmīgi neitralizēja Rīgas "Daugavas" uzbrukumus pa laukuma centru un kreiso malu. Ik pa brīdim mājiniekiem izdevās kāds centrējums no labās malas, tomēr kopumā krietni bīstamāk darbojās tieši viesi. Pēc pirmā puslaika rezultāts varēja būt skaitliski lielāks – viesi pēc Ozola pozicionālas kļūdas trāpīja pa vārtu stabu, tāpat dažas reizes nespēja izmantot skaitlisko pārsvaru uzbrukumā.

Līdzīgi kā pirmais puslaiks, arī otrais sākās ar ātru vārtu guvumu. Spēles 50. minūtē Jevģēnija Kosmačova piespēli soda laukumā vārtos pavirzīja Kozlovs. Daugavpilieši turpināja dominēt, un puslaika vidū Kosmačovs pēc Arlašina piespēles guva vēl vienus vārtus viesiem. Jau pēc dažām minūtēm Valērijs Kucenko viesu labā panāca jau 4:0 – piespēli viņam atdeva tikko uz maiņu nākušais Visvaldis Ignatāns.

Pēc 4:0 daugavpilieši aizsardzībā vairs necentās tik ļoti kā līdz tam mača gaitā, un Mants Savens 82. minūtē guva vienīgos vārtus rīdzinieku labā. Spēles iznākumu gan tas neietekmēja, un Daugavpils "Daugava" ieguva ļoti vērtīgus trīs punktus cīņā par bronzas medaļām.

"Daugava" (Rīga) - "Daugava" (Daugavpils) 1:4 (0:1)Vārti: Savens 82' - Kozlovs 4' 50' Kosmačovs 70' Kucenko 73'Brīdinājumi: Tomkevičs 3' Mendī 25' – Ostrovskis 57' Žatkins 59' Ablitarovs 60'"Daugava" (R): Ozols, Joksts, Kučis (Flora 32' Markevičs 55'), Tomkevičs, Vītolnieks (Koļesņikovs 52'), Mendī, Solovičs, Savens, Regža, Blanks, Ziļs."Daugava" (D): Nerugals, Cincadze, Ablitarovs, Ševeļovs, Kuplovs-Oginskis, Radevičs (Ostrovskis 49'), Kosmačovs (Vērdiņš 76'), Kucenko, Žatkins, Kozlovs, Arlašins (Ignatāns 70').Galvenais tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko.