23.07.2016. 20:51
"SynotTip" Virslīgas pēdējās vietas īpašniece "Daugavpils" nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču dramatiskā cīņā atspēlēja divus vārtus un nosargāja neizšķirtu pret tiešo konkurenti "Mettu"/LU. Mājiniekiem divus vārtus guva Roberts Uldriķis, bet viesiem divreiz precīzs bija baltkrievu debitants Serhejs Krots.

"Mettas"/LU sastāvā diskvalifikāciju dēļ nedrīkstēja spēlēt Dāvis Sandis Strods un Eduards Emsis. Viņu vietā pirmoreiz šajā Virslīgas sezonā pamatsastāvā devās Davids Bagdasarjans, bet pieredzējušais Gatis Kalniņš darbojās centra aizsarga pozīcijā. Daudz lielākas izmaiņas bija neticamās pārvērtības piedzīvojušajai "Daugavpilij". Salīdzinājumā ar kausa spēli pret "Tukumu 2000" (1:0) "Daugavpils" pamatsastāvā bija sešas pārmaiņas. Laukumā atgriezās Dmitrijs Klimaševičs, bet pirmo vai tikai otro spēli komandā aizvadīja Pāvels Davidovs, Vitālijs Ziļs un pieci ārzemnieki.

Spēles sākumā bīstamāki uzbrukumi bija "Daugavpilij". Jau astotajā minūtē no vārtu priekšas debiju ar vārtiem varēja atzīmēt Sergejs Aleksejevs, kurš 11 minūtes vēlāk sita garām tālajam stūrim. Taču 27. minūtē rezultātu atklāja tabulā augstāk esošie studenti - Latvijas U19 izlases futbolists Roberts Uldriķis pēc pagrieziena no soda laukuma iekšienes trāpīja tuvajā stūrī (1:0).

Acīmredzot tieši ielaistie vārti piespieda viesus jau 32. minūtē izdarīt pirmo maiņu, viena ārzemnieka vietā sūtot citu – uzbrucēju Sergeju Krotu. Tā gan rezultātu nedeva, jo puslaika beigās Uldriķis jau dubultoja pārsvaru, pēc Abrahama Ašrifī piespēles nokļūstot lieliskā sitiena pozīcijā un pārliecinoši pārspējot Davidovu (2:0). Otrā puslaika sākumā daugavpilieši aizsarga vietā sūtīja vēl vienu uzbrucēju – Pāvelu Riževski -, un jau pēc pāris minūtēm "Metta"/LU pameta pretiniekiem glābšanas riņķi. Bagdasarjans soda laukumā nogāza Krotu un ne tikai nopelnīja pendeli, bet arī atstāja komandu mazākumā. Taču "Daugavpils" šo lielisko izdevību izšķērdēja – kapteinis Jurijs Sokolovs no 11 metru atzīmes sita pāri mērķim.

72. minūtē daugavpilieši beidzot pārtrauca savu sauso sēriju – pēc Sokolova standartsituācijas izgājienā kļūdījās Dmitrijs Grigorjevs, un Krots ar galvu samazināja starpību (1:2). Pēdējos vārtus Virslīgā daugavpilieši bija guvuši 30. aprīlī Jelgavā (1:3), bet līdz nākamajiem bija jāgaida 758 spēles minūtes. Vēl pēc 11 minūtēm rezultāts kļuva neizšķirts, un atkal vārtus guva Krots, kurš izcēlās no soda laukuma iekšienes (2:2). Uzreiz pēc tam mājiniekiem bija pat divas izdevības atgūt vadību, taču abās reizēs viesu aizsargi apbrīnojamā kārtā izsita bumbu no tukšiem vārtiem.

"Metta"/LU – "Daugavpils" 2:2 (2:0)Vārti: Uldriķis 27', 42' – Krots 72', 83''Spēles 58. minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Jurijs SokolovsNoraidījums: D. Bagdasarjans 57'Brīdinājumi: D. Bagdasarjans, Uldriķis - KrotsMetta/LU: Grigorjevs, Vardanjans, Švalbe, D. Bagdasarjans, Šibass, Uldriķis, Indrāns, Ašfrifī, Abdullāhi (Stuglis 73'), Abass, G. KalniņšDaugavpils: Davidovs, Sokolovs, Volkovs, Falī (Riževskis 55'), Cvjacinskis, Bezuščonoks, Klimaševičs (Vērdiņš 72'), Šebanovs, Inkins (Krots 32'), Ziļs, AleksejevsGalvenais tiesnesis: Andris Treimanis