16.06.2012. 22:13
Uzvaras Latvijas virslīgas futbola čempionāta 14.kārtas spēlēs sestdien izcīnīja divas šī brīža vadošās čempionāta komandas Daugavpils «Daugava» un JPFS/FK «Spartaks».

«Daugavas» futbolisti savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja šosezon ļoti neveiksmīgi spēlējošo «Jelgavas» komandu.

Mača 12. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mihails Ziziļevs, bet 50. minūtē 2:0 panāca gruzīns Mamuka Gongadze, kurš ar desmit vārtu guvumiem kļuvis par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

Savukārt JPFS/FK «Spartaks» viesos vēl pārliecinošāk ar 3:0 (1:0) pārspēja «Gulbeni».

Uzvarētāju komandas labā vārtus guva Romāns Mickevičs, Antons Jemeļins un Davids Kortess.

Uz šo maču gulbeniešu rindās atgriezās japānis Josuke Saito, kurš čempionātā guvis deviņus vārtus. Jūnija sākumā Saito devās uz pārbaudi kādā Azerbaidžānas klubā, kas treniņnometnē Austrijā gatavojās jaunajai sezonai. Pēc došanās uz pārbaudi tika publiski paziņots, ka Saito «Gulbenes» komandā šosezon vairs nespēlēs.

Citā kārtas spēlē bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) cīnījās «Jūrmala» un «Metta»/LU.

Pēdējie kārtas mači risināsies svētdien, kad centrālajā duelī «Liepājas metalurgs» uzņems «Skonto» futbolistus, savukārt Rīgas «Daugava» sacentīsies ar «Ventspili».

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 28 punktiem 14 spēlēs joprojām atrodas Daugavpils «Daugava», bet tai ar 25 punktiem seko JPFS/FK «Spartaks». «Skonto» komanda iekrājusi 22 punktus 12 spēlēs, ceturtajā vietā ar 20 punktiem 12 cīņās atrodas «Ventspils», kamēr «Liepājas metalurgs» 11 spēlēs iekrājis 18 punktus.

Sestā ar 15 punktiem ir Rīgas «Daugava», bet tikpat punktu ir arī «Gulbenei» un «Jūrmalai». Tikmēr pēdējās divas vietas ar desmit punktiem dala «Jelgava» un «Metta»/LU.