05.03.2014. 10:44
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš Šveices augstākās līgas (NLA) regulārā čempionāta pēdējās kārtas mačā otrdien guva vārtus pret jauno latviešu vārtsargu Ivaru Punnenovu.Daugaviņš izcēlās ar vieniem vārtiem un vienu...

Daugaviņš izcēlās ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, palīdzot Ženēvas "Servette" ar 6:5 (2:2, 1:0, 2:3, 0:0, 1:0) izbraukumā rezultatīvā cīņā pieveikt Punnenova pārstāvēto čempionāta pastarīti Rapersvīles "Jona Lakers".

Ar abiem rezultativitātes punktiem Daugaviņš izcēlās pašā cīņas izskaņā - 55.minūtē viņš panāca neizšķirtu 4:4, bet vēl nepilnas divas minūtes vēlāk palīdzēja komandas biedram Aleksandram Pikāram jau izvirzīt "Servette" vadībā.

Līdz pamatlaika beigām Niklass Pēšons, kurš piedalījies vairākos pasaules čempionātos Zviedrijas izlases rindās, vēl panāca izlīdzinājumu, bet pēcspēles metienos "Servette" tika pie panākuma ar 3:2. Savu "bullīti" pret Punnenovu realizēja arī Daugaviņš.

Kopā šajā cīņā Daugaviņš veica divus metienus pa vārtiem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Savukārt Punnenovs atvairīja 26 no 31 pretinieku raidījuma.

Pēdējās trijās regulārās sezonas spēlēs kopā Daugaviņš izcēlās ar pieciem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +5.

Daugaviņš šosezon 44 spēlēs Šveices čempionātā guva 18 vārtus un veica 26 rezultatīvas piespēles, būdams komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs un piektais labākais punktu vācējs visā līgā.

Tikmēr 19 gadus vecais Punnenovs šosezon vidēji mačā ielaida 3,73 ripas un atvairīja 88,5% pretinieku raidījumu.

Ar uzvaru regulāro sezonu noslēdza arī Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes "ZSC Lions" komanda, kas jau pirms laika bija garantējusi sev pirmo vietu kopvērtējumā. Noslēdzošajā mačā "ZSC Lions" ar 5:2 (0:0, 1:1, 4:1) uzveica "Bern" hokejistus.

Šajā mačā Ķēniņš metienus pa vārtiem neizdarīja, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Kopā šosezon Ķēniņš 39 mačos ticis pie astoņiem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat pie panākuma tika arī vēl viena jaunā latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā "Lugano" komanda, kas ar 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica "Zug" vienību. Tomēr Merzļikins šim mačam nebija pieteikts.

Merzļikins, kurš arī ir vien 19 gadus vecs, šosezon vidēji ielaida 2,13 ripas, atvairot 92,4% raidījumu.

Regulārās sezonas noslēguma kopvērtējumā "ZSC Lions" komanda tika pie 106 punktiem 50 spēlēs, tuvākos sekotājus "Fribourg" apsteidzot par 20 punktiem.

"Servette" un "Lugano" izcīnīja pa 83 punktiem, kas deva attiecīgi ceturto un piekto vietu, bet "Jona Lakers" ar 39 punktiem ierindojās pēdējā, 12.vietā.

Ceturtdaļfināla sērijās līdz četrām uzvarām "ZSC Lions" spēkosies ar "Lausanne" hokejistiem, bet "Servette" un "Lugano" tiksies savā starpā.