10.01.2017. 19:20
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā realizēja pēcspēles metienu, palīdzot viņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas «Torpedo» komandai, ko trenē Pēteris Skudra ar asistentu Ģirtu Ankipānu, tikt pie uzvaras.

«Torpedo» viesos ar 3:2 (0:0, 2:0, 0:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Čeļabinskas «Traktor», gūstot piekto panākumu pēc kārtas.

Viesi spēles vidū 20 sekunžu laikā guva divus vārtus. Vispirms pēc neatlaidīgiem «Torpedo» uzbrukumiem precīzs bija Vladimirs Galuzins, bet nedaudz vēlāk pēc izgājiena trijatā pret diviem pretiniekiem vārtus guva arī Jevgēņijs Mozers, izvirzot viesus vadībā ar 2:0.

Trešā perioda piektajā minūtē Dmitrijs Pestunovs ar tālu metienu pretī vārtiem samazināja viesu pārsvaru, bet nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām vēl viens tālšāviens padevās arī Konstantīnam Kļimontovam un rezultāts kļuva 2:2. Pamatlaikā un pagarinājumā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

To ar precīzu metienu atklāja Galuzins, kamēr mājinieki kļūdījās. Nākamajos mēģinājumos komandas apmainījās ar neprecīziem raidījumiem, bet trešo metienu viesiem realizēja Daugaviņš, līdz ar to «Torpedo» varēja svinēt uzvaru.

Daugaviņš šajā spēlē laukumā bija 16 minūtes, kuru laikā četras reizes meta pa pretinieku vārtiem un uzvarēja piecos no sešiem iemetieniem.

Daugaviņš aizvadīja otro spēli pēc mēnesi ilga pārtraukuma. Traumas dēļ viņam nācās izlaist piecas «Torpedo» spēles, turklāt Skudra iepriekš bija devis mājienus, ka latvietis varētu būt zaudējis cīņu par vietu sastāvā.

Latviešu uzbrucējs šosezon 38 spēlēs izcēlies ar septiņiem vārtiem un 18 rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr citā KHL spēlē, aizvadot pirmo maču kopš pasaules čempionāta junioriem, ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Kirils Kaprizovs, bet viņa pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev» savā laukumā ar 5:3 (0:2, 4:0, 1:1) pārspēja Maskavas «Spartak», kur treneru kolektīvā strādā Latvijas speciālists Viktors Ignatjevs.

Ar deviņiem precīziem metieniem Kaprizovs bija pasaules čempionāta labākais vārtu guvējs. Tāpat viņš trīs reizes rezultatīvi asistēja komandas biedru vārtu guvumos, ar 12 punktiem rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņemot dalītu pirmo vietu. Tikmēr Krievijas izlase čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

«Salavat Julajev» aizvadīja pirmo maču bez sava otra rezultatīvākā spēlētāja Tēmu Hartikainena, kurš traumas dēļ laukumā nevarēs doties 4-6 nedēļas.

LETA jau vēstīja, ka Maskavas apgabala «Vitjaz» komanda otrdien izcīnīja uzvaru KHL regulārā čempionāta mačā Ķīnā, kas nozīmē, ka Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» no izslēgšanas turnīra zonas jau atpaliek 30 punktus.

«Vitjaz» ar rezultātu 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) viesos apspēlēja Ķīnas vienību Pekinas «Kuņluņ Red Star», kas cieta otro neveiksmi dienu dienu laikā.

Aizvadītajā mačā «Vitjaz» labā abus vārtus pirmajā trešdaļā iemeta Aleksejs Makejevs, bet otrajā periodā goda vārtus Ķīnas klubam guva amerikānis Čeds Rau.

Kā vēstīts, pirmdien «Kuņluņ Red Star» savā laukumā ar 3:5 piekāpās latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas «Dinamo» komandai, kas uzvaras vārtus divas minūtes pirms pamatlaika beigām iemeta mazākumā.

KHL un Rietumu konferences līdere ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kas 47 cīņās tikusi pie 109 punktiem, bet par punktu mazāk ir 48 spēles aizvadījušajai Maskavas CSKA. Šīs abas komandas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīrā.

Tikmēr «Torpedo» ar 91 punktu 48 spēlēs ir trešā. Savukārt «Vitjaz» ar 72 punktiem 49 spēlēs pakāpās uz astoto vietu un pēdējā, 14.vietā esošā Rīgas «Dinamo» vienība tiek apsteigta jau par 30 punktiem. Rīdziniekiem līdz regulārās sezonas beigām atlikušas vēl 12 cīņas, kurās maksimāli iespējams iegūt 36 punktus.

Kā zināms, pašlaik Rīgas «Dinamo» komanda devusies sezonas tālākajā izbraukumā - ceturtdien tai gaidāma spēle ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral» vienību, sestdien paredzēts duelis ar Habarovskas «Amur», bet pirmdien ar «Kuņluņ Red Star». Ir liela iespējamība, ka rīdzinieki cerības uz izslēgšanas turnīru zaudēs jau nedēļas nogalē, bez «play-off» paliekot trešo sezonu pēc kārtas.