14.02.2014. 16:28

• Ozoliņš: Esam zaudējuši kauju, taču karš vēl nav beidzies šodien
  • Latvijas hokejistiem zaudējums pret neērto Čehiju šodien
  • Nolans izmainījis divus Latvijas izlases uzbrucēju trio vakar

«Spēlējām it kā labi, bija līdzīga spēle, panācām izlīdzinājumu, taču tad viņi drusku mūs iespieda un pēc mazām, mazām kļūdiņām mēs dabūjām iekšā trešo un ceturto ripu. Vairākumā paši varbūt varējām vēl kādu iemest, bet pa lielam ņemot, spēlējām diezgan labi. Varbūt otrais periods bija drusciņ vairāk uz mūsu vārtiem, taču mēs labi turējāmies aizsardzībā, tāpēc kopumā nospēlējām solīdi,» žurnālistiem sacīja spēli ļoti aktīvi aizvadījušais uzbrucējs.

Viņš pieļāva, ka arī iepriekšējā spēle vēl nebija pazudusi no prātiem, taču tas nav traucējis cīnīties. «Varbūt tā [spēle pret Šveici] iedzina mazu nagliņu, taču tādēļ, ka zaudējām pirmo spēli, šodien mēs nedrīkstējām spēlēt sliktāk un mēs arī nespēlējām. Sākām labi, aktīvi, metām uz vārtiem.

Protams, nebija tā, ka mēs viņus [čehus] šurpu turpu vazājām, taču cīnījāmies, līdām uz vārtiem, spēlējām drusku netīrāk.

It kā viss labi vedās, bet drusciņ nesanāca un uzreiz dabūjām paši iekšā ripas,» sprieda Daugaviņš.

Lai gan bijuši noraidījumi, spēles disciplīna komandai bijusi līmenī. «Vienmēr var izvairīties no noraidījumiem, taču tā ir daļa spēles. Mazākums labi turējām, lai gan papildu spēkus tas prasīja. Noraidījumi bija pa lieta, nūja kaut kur aizgāja brīvi, trāpīja pa ķiveri, tur asinis vēl kaut kas, četras minūtes un dabūjām mazākumā vārtus,» piebilda Daugaviņš, kurš komandai nopelnīja arī skaitlisko vairākumu, reizi meta pa vārtiem un spēli, kurā viņš laukumā pavadīja 18 minūtes, beidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Šveices klubā Ženēvas «Servette» šosezon spēlējušais Daugaviņš atzina, ka taktiskā ziņā pret tādām komandām kā Čehija spēlēt nav viegli. «Čehija cenšas kontrolēt ripu, tāpēc pret viņiem īsti uzskriet nevar. Viņi ar diviem aizsargiem un centra uzbrucēju tur ripu savā zonā, bet pārējie divi «ganās» augšā. Pēc tālās piespēles tie trīs no savas zonas lielā ātrumā nāk ar otro vilni virsū, tāpēc pret tādu stilu taktiski likt kaut ko pretī ir grūti. Taču mēs vidējā zonā gana labi spēlējām un nebija viņiem daudz pretuzbrukumu. Taktiski tomēr spēlējām diezgan disciplinēti,» uzskatīja Daugaviņš.

Pirms pēdējās trešdaļas komanda runājusi, ka jāatrod veids, lai spēle kļūtu agresīvāka, kas arī izdevies. «Izcīnījām divus vairākumus, arī pieci uz trīs, taču drusciņ nepaveicās, jo bija iespējas arī iemest. Spēlē kopumā metienu viņiem vairāk bija tāpēc, jo viņi vairāk kontrolēja ripu.

Arī vairākumu viņi labi izspēlēja, daudz dabūja mest no līnijas, taču mēs nevaram baigi sūdzēties, tā ir pasaules klases komanda, kuras hokejisti gandrīz visi spēlē vienā līgā [NHL]

,» sprieda hokejists, kurš šo spēli aizvadīja nedaudz izmainītā virknējumā, kopā ar Zemgu Girgensonu un Mārtiņu Karsumu.

«Neko daudz neizdarījām, taču labi spēlējām aizsardzībā, kaut ko mēģinājām, pāris vairākumus nopelnījām, vienu arī iebakstījām. Taču gribējās vairāk, tāpēc jāgatavojas pret zviedriem labāk nospēlēt,» kaujinieciski bija noskaņots Daugaviņš.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase Čehijai zaudēja ar 2:4, ciešot otro neveiksmi turnīrā divos aizvadītos mačos.