08.06.2013. 08:16
Dodoties laukumā arī latviešu uzbrucējam Kasparam Daugaviņam, par pirmo šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) finālisti piektdien kļuva Bostonas "Bruins" komanda.Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijas ceturtajā mačā...

Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijas ceturtajā mačā "Bruins" ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) savā laukumā pieveica Pitsburgas "Penguins" hokejistus, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar rezultātu 4-0.

Daugaviņš, kurš nebija spēlējis vairāk nekā mēnesi, kā jau gaidīts, šajā mačā aizstāja kāju salauzušo Gregoriju Kempbelu.

Latvietis nospēlēja sešas minūtes un 46 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Vienīgos vārtus mačā pēc spēlētām piecām minūtēm trešajā trešdaļā guva aizsargs Edams Makveids, kurš precīzs bija pēc tam, kad saņēma ripu uzreiz pēc ieslidošanas pretinieku zonā. Šis viņam bija tikai otrais precīzais raidījums Stenlija kausa karjerā.

"Bruins" vārtsargs Tūka Rasks šajā mačā atvairīja visus 26 pretinieku metienus, bet sērijas četrās cīņās tika galā ar 134 no 136 raidījumiem.

Rietumu konferences finālsērijā pašlaik Čikāgas "Blackhawks" ar 3-1 uzvar pašreizējos Stenlija kausa ieguvējus Losandželosas "Kings". Nākamais mačs tiks aizvadīts sestdien Čikāgā.

Bostonas klubs NHL finālā spēlēs pirmo reizi kopš 2011.gada, kad spēja iegūt galveno trofeju.

Savukārt Latvijas hokejisti iepriekšējo reizi finālsērijā sacentās 2010.gadā, kad Filadelfijas "Flyers" komanda ar Oskaru Bārtuli ierindā sešos mačos piekāpās "Blackhawks".

Vēl šajā tūkstošgadē Latvijas hokejisti NHL finālā spēlējuši 2002.gadā, kad Artūrs Irbe līdz kausam nespēja aizvest Karolīnas "Hurricanes" vienību. Toreiz sezonas pirmo pusi šajā klubā aizvadīja arī vēl viens latvietis Sandis Ozoliņš.

Tieši aizsargs Ozoliņš ir vienīgais latvietis, kurš 1996.gadā ar Kolorādo "Avalanche" komandu spējis virs savas galvas celt Stenlija kausu.