09.05.2015. 19:32
Pasaules čempionāta hokejā Latvijas izlase priekšpēdējā grupu turnīra spēlē ar 2:1 pagarinājumā spēja pieveikt Austrijas izlasi. Uzvaras vārtus guva Kaspars Daugaviņš jau pašā papildlaika sākumā, tiesa, pēc šīs spēles cerības uz ceturtdaļfinālu zaudētas.

Jau spēles sākumā 2+10 sodu nopelnīja Aleksandrs Jerofejevs, taču pēc mazākuma izturēšanas kļūdījās Austrijas aizsargs un ļāva Mikam Indrašim iziet vienam pret savu vārtsargu, tiesa, Indrašis pretinieku Bernhardu Štarkbaumu apspēlēt neizdevās. Tā gan palika vienīgā Latvijas nopietnā vārtu gūšanas iespēja pirmajā periodā, jo daudz vairāk uzbruka Austrija un perioda beigās savu panāca, kad Braiens Leblērs atklāja rezultātu, pēc iemetiena izdarot negaidītu metienu no tuvas distances.

Otrajā periodā Latvija centās saņemties un pāriet uzbrukumā, taču Austrija turējās cienīgi, turklāt pēc Maksima Širokova noraidījuma nokļuva vairākumā. Ar Edgara Masaļska palīdzīvu to izdevās novērst, un 33. minūtē jau atkal sevi pozitīvi pierādīja Džeriņa maiņa. Kaspara Daugaviņa raidītā ripa iejuka spēlētāju haosā pie vārtiem un laimīgi nonāca pie Laura Dārziņa, kurš panāca 1:1, gūstot savu septīto punktu šajā turnīrā.

Arī gūtie vārti nepalīdzēja Latvijas izlasei pārņemt spēles iniciatīvu un arī trešajā periodā turpinājās līdzvērtīga spēle. Latvijai izdevās nedaudz biežāk apdraudēt pretinieku vārtus, taču sešas minūtes pirms pamatlaika beigām austrieši izlauzās izgājienā divi pret aizsargu, taču Masaļskis paspēja pārvietoties un glāba komandu. Latvija ieguva tiesības uz pirmo vairākumu šajā spēlē, bet tas izdevās pagalam neveiksmīgs. Mihaels un Tomass Rafls divreiz vēl pārbaudīja Latvijas aizsargu un Masaļska meistarību - aizsargi tika apspēlēti, taču Masaļskis izturēja un panāca, ka tika spēlēts papildlaiks.

Līdz ar to no domām par ceturtdaļfinālu varēja atvadīties, taču arvien draudīgākās krāsās sāka rādīties palikšana elitē, bet Kaspars Daugaviņš ātrajā uzbrukumā ar precīzu metienu guva uzvaras vārtus un izrāva 2:1 Latvijas labā. Daugaviņam šie bija ceturtie vārti turnīrā, savu punktu ražu papildināja arī Dārziņš.

Iegūti divi punkti, kas ļauj pakāpties uz sesto vietu A grupā, tiesa, atlikusi vairs tikai viena spēle pret Franciju un arī vieta elites divīzijā vēl nav nosargāta, jo gan Francija, gan Austrijai vēl priekšā divas spēles.

Vārti: 16:07 Leblērs (Rafls) 1:0, 32:15 Dārziņš (Daugaviņš) 1:1, 60:33 Daugaviņš (Dārziņš, Galviņš)Soda minūtes: 2:16Metieni: 29:18Vārtsargi: Bernhards Štarkbaums - Edgars Masaļskis