28.12.2013. 19:19

• Daugaviņa vārti palīdz «Servette» ar uzvaru sākt Špenglera kausu 2013. g. 26. decembris
  • Daugaviņš atgriežas ar vārtiem un rezultatīvu piespēli 2013. g. 13. decembris

Spēles otrajā trešdaļā CSKA spēja izvirzīties vadībā ar 3:1. Turpinājumā sākotnēji 35.minūtē Daugaviņš samazināja Šveices kluba deficītu līdz 2:3, bet pagarinājuma otrajā minūtē arī panāca savai komandai uzvaru. Šajā brīdī «Servette» spēlēja vairākumā, jo tieši pret latvieti bija pārkāpti noteikumi.

Šis panākums «Servette» hokejistiem ļāva automātiski sasniegt sacensību pusfinālu.

Kā ziņots, pirmajā «Torriani» apakšgrupas spēlē «Sevette» ar rezultātu 5:0 sagrāva Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Ročestras «Americans», kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Bufalo «Sabres» fārmklubs, bet pēc tam CSKA uzveica amerikāņus ar 4:3.

Līdz ar to «Americans» un CSKA hokejistiem būs jāpiedalās pārspēlēs par vietu pusfinālā.

Otrajā turnīrā apakšgrupā - «Cattini» - divus zaudējumus jau cietusi Čehijas vienība Vitkovices «Steel», kas sacensībās piedalās trešo gadu pēc kārtas, bet par automātisko vietu pusfinālā sestdien sacentīsies no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem veidotā Kanādas komanda un vietējā «Davos» vienība.

Savukārt turnīrs tradicionāli noslēgsies 31.decembrī.

Šī ir tikai otrā reize, kad Špenglera kausā piedalīsies kāda profesionāla Ziemeļamerikas vienība. Arī pirmajā reizē tā bija tieši «Americans» komanda, kas 1996.gadā izcīnīja trešo vietu.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Ierasti katru gadu turnīrā piedalās sacensību saimniece «Davos», vēl viena Šveices komanda, Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem, un vēl trīs vienības, starp kurām pēdējos gados ir arī viena KHL pārstāve.

Pirmajās trijās sezonās pēc KHL izveidošanas turnīrā uzvarēja tieši šīs līgas komandas, bet šo sēriju 2011.gadā pārtrauca Latvijas vienība Rīgas «Dinamo», kas finālmačā piekāpās «Davos».

Savukārt pērn 31.decembrī turnīrā pārliecinoši triumfēja Kanāda, ko NHL lokauta iespaidā pārstāvēja daudzi pazīstami spēlētāji.