11.03.2014. 23:17
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš ar vārtu guvumu šovakar sekmēja Ženēvas "Servette" uzvaru pār "Lugano" (2:0), palīdzot veiksmīgi iesākt izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālu.

Šveices NLA šovakar startēja izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināli un arī cīņa par vietas saglabāšanu spēcīgāko komandu grupā. "Play-off" sērijas notiek līdz četrām uzvarām, bet par palikšanu sākumā tiek izspēlēts grupu turnīrs.

Ar zaudējumu "play-off" sāka regulārās sezonas spēcīgākā komanda Cīrihes "Lions", kas ar 1:4 atzina Lozannas pārākumu. Neveiksmīga spēle "Lions" uzbrucējam Ronaldam Ķēniņam, kura kontā divi metieni pa vārtiem, četras soda minūtes un negatīvs koeficients -2.

Citā pārī pie uzvaras tika uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, ar vārtu guvumu sekmējot Ženēvas "Servette" panākumu pār "Lugano" (2:0). Daugaviņa kontā uzvaras vārti, četri metieni pa vārtiem un koeficients +2, tikmēr "Lugano" vārtsargs Elvis Merzļikins spēlei nebija pieteikts (jaunais vārtsargs rīt, visticamāk, stāsies Lugano jauniešu komandas vārtos Šveices čempionāta finālsērijā).

Spēles par palikšanu sekmīgi sāka Rapersvilas "Lakers", kas ar 6:5 uzvarēja "Zug". "Lakers" vārtsargs Ivars Punnenovs palika rezervē, bet viņa krietni pieredzējušākais kolēģis Davids Ebišers tika galā ar 25 no 30 "Zug" hokejistu metieniem.

Slovākijas Ekstralīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases hokejistu Jura Štāla un Edgara Masaļska pārstāvētā komanda "Poprad", kas ar 1:2 atzina "Piešt'any" pārākumu.

Masaļskis atvairīja 21 no 23 pretinieku metieniem, savukārt Štāls palika ar negatīvu koeficientu -1. Sērijā līdz četrām uzvarām "Piešt'any" ir vadībā ar 2:0.

Otro maču cīņā par Čehijas Ekstralīgas ceturtdaļfinālu šovakar aizvadīja Latvijas izlases uzbrucējs Koba Jass un Liberecas "Bili Tygri". Arī šoreiz Liberecas hokejisti piekāpās Vitkovices "Steel", šoreiz ar rezultātu 1:3.

K.Jass laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā astoņas minūtes (8:06), vienreiz meta pa vārtiem un uzvarēja vienā no trim iemetieniem. Sērijā līdz trim uzvarām "Steel" ir vadībā ar 2:0.

Čehijā sākusies cīņa par vietas noturēšanu Ekstralīgā. Sākotnēji četras vājākās komandas izspēlē grupu turnīru.

Kladno "Rytiri" ar uzbrucēju Lauri Bajarūnu ierindā ar 3:4 piekāpās Litvinovas "Verva". Bajarūns spēlēja 12 minūtes un 13 sekundes, paliekot bez punktiem.

Zaudējumu piedzīvoja arī aizsargs Māris Jass un Homutovas "Pirati", kas ar 4:5 atzina "Energie" pārākumu. Latvijas hokejists laukumā pavadīja nepilnas 18 minūtes (17:46) un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divus metienus pa vārtiem, kā arī tika pie divām soda minūtēm.

"Metalligaen" šodien priecēja ar ceturtdaļfināla sēriju trešajām spēlēm. Pirmo uzvaru trīs spēlēs izcīnīja aizsargs Ņikita Kolesņikovs un Odenses "Bulldogs", kas ar 5:3 uzvarēja Fredrikshavnas "White Hawks". Latvijas hokejista rēķinā rezultatīva piespēle un pozitīvs koeficients +1.

Pie pirmā panākuma tika Ervīns Muštukovs un Esbjergas "Energy", kas ar 3:2 pagarinājumā pārspēja "Sonderjyske". Muštukovs kaldināja "Energy" panākumu ar 40 atvairītiem metieniem.

Otro uzvaru trīs mačos nopelnīja aizsargs Agris Saviels un Rodovres "Mighty Bulls", kas ar 4:1 uzveica Ālborgas "Pirates". Latvijas hokejists spēlēja trešajā virknējumā un vienreiz meta pa vārtiem.

Ukrainas čempionāta piektajā (izšķirošajā) finālspēlē zaudējumu piedzīvoja Latvijas hokejistu pārstāvētā komanda "Bily Bars", kas ar 1:2 atzina Kijevas "Kompanion-Naftogaz" pārākumu.

Vienīgos vārtus Belocerkvas kluba labā guva Jānis Straupe, bet mačam bija pieteikti arī pārējie Latvijas hokejisti – Vladislavs Balakuns, Edgars Apelis, Ēriks Golubevs un Vitālijs Hvorostiņins.

"Liiga" regulārajā sezonā šodien aizritēja priekšpēdējās kārtas spēles. Tamperes "Ilves" bez uzbrucēja Roberta Jekimova (39 spēlēs 5+6) pieteikumā ar 3:4 piekāpās Oulu "Karpat".

Vienu kārtu līdz regulārās sezonas beigām "Ilves" ieņem 10.vietu, bet tikpat punktu ir arī vietu zemāk esošajam HPK. 10.vieta nodrošina iespēju cīnīties par vietu ceturtdaļfinālā. Parīt "Ilves" spēkosies ar "Lukko" (trešā vieta), bet HPK – ar HIFK (devītā vieta).

Tikmēr "Mestis" (pēc spēka – otrā līga) ceturtdaļfinālu ar zaudējumu sāka "Jokipojat", kas ar 1:3 atzina "KooKoo" pārākumu. Spēlei bija pieteikti "Jokipojat" uzbrucēji Elvijs Biezais, Miks Lipsbergs un Raimonds Vilkoits, bet mačā nepiedalījās aizsargs Edgars Dīķis. Sērija rit līdz četrām uzvarām.

Itālijas hokeja līgas izslēgšanas spēlēs pie uzvaras tika aizsargs Ričards Birziņš un "Hafro AG Cortina", kas ar 5:2 uzveica cita Latvijas aizsarga Mārtiņa Jakovļeva pārstāvēto klubu "Fassa". Birziņš palika bez punktiem, bet Jakovļevs savainojuma dēļ nespēlēja. Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir 2:0 "Cortina" labā.

Izmantotie resursi:Hlavná stránka | Slovenský zväz ľadového hokejaОфициальный сайт ХК "БЕЛЫЙ БАРС"Etusivu - Liigamestis.fiMetal Ligaenhokej.czNational Leaguepointstreak.com