08.01.2016. 19:58
Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš piektdien guva vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles, palīdzot viņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas Torpedo komandai, kuru trenē Latvijas speciālisti Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, savā laukumā ar 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) pārspēt Soči vienību.

Torpedo vienībai šis ir ceturtais panākums pēc kārtas.

Pirmo desmit minūšu laikā Torpedo komandai izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0, turklāt otros vārtus palīdzēja gūt arī Daugaviņš, kad izcēlās Artjoms Aļajevs. Pirmā perioda turpinājumā abas vienības apmainījās vārtu guvumiem, turklāt Soču kluba labā izcēlās bijušais Rīgas Dinamo leģionārs Kails Vilsons.

Turpinājumā Torpedo savu pārsvaru nostiprināja, nākamo divu trešdaļu laikā gūstot vēl divus vārtus, bet ceturto ripu viesu vārtos raidīja tieši Daugaviņš, turklāt viņš izpildīja rezultatīvu piespēli arī piekto vārtu guvumā, kad 47.minūtē trāpīgs bija Aleksandrs Frolovs.

Latvijas hokejists šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā izpildīja trīs metienus pa vārtiem, uzvarēja divos no trijiem iemetieniem un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

Šīs sezonas 40 spēlēs Daugaviņš izcēlies ar 11 vārtiem un 16 rezultatīvām piespēlēm

Tikmēr pagājušās sezonas Rietumu konferences finālsērijas atkārtojumā Maskavas CSKA savā laukumā ar 4:2 (0:2, 2:0, 2:0) pieveica pašreizējo Gagarina kausa īpašnieci Sanktpēterburgas SKA, kurai tas bija jau trešais zaudējums pēdējo četru spēļu laikā.

Mača gaitā CSKA komanda bija nonākusi iedzinējos ar 0:2, taču noslēdzošajās divās trešdaļās Maskavas klubs guva četrus bezatbildes vārtus, tiekot pie uzvaras un atkal kļūstot par KHL līderi.

Savukārt otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi līdzšinējā KHL līdere Jaroslavļas "Lokomotiv", kas izbraukumā ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Baltkrievijas komandai Minskas "Dinamo".

Vienīgos vārtus šī mača 46.minūtē guva Aleksandrs Pavlovičs.

Kā zināms, "Lokomotiv" komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Jau vēstīts, ka latviešu aizsargs Oskars Bārtulis piektdien izcēlās ar pieciem metieniem pa vārtiem mačā, kurā viņa pārstāvētā Vladivostokas "Admiral" komanda ar 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) savā laukumā pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

Vladivostokas vienībai šis bija ceturtais panākums pēdējās piecās spēlēs.

Mača rezultātu otrā perioda 34.sekundē atklāja "Admiral" uzbrucējs Deivids Būts, bet nedaudz vairāk kā pēc trim minūtēm Mihails Fisenko panāca divu vārtu pārsvaru.

Lai gan trešdaļas vidū Deniss Kuzmins vienus vārtus atguva, tomēr panākt izlīdzinājumu viesiem neizdevās. Punktu "Admiral" uzvarai pusotru minūti pirms pamatlaika beigām pielika Artjoms Podšendjalovs.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un četras sekundes, kas bija otrs lielākais laiks. Latvietis izdarīja piecus metienus pa vārtiem, bloķēja divus metienus, izdarīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja divas soda minūtes.

Latvijas aizsargs šosezon 41 mačā guvis astoņus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles.

Kā zināms, Bārtulis izvēlēts dalībai KHL Zvaigžņu spēlē, kas 23.janvārī risināsies Maskavā.

KHL un Rietumu konferences līdere ar 99 punktiem 47 spēlēs ir Maskavas CSKA, kamēr "Torpedo" ar 83 punktiem šajā konferencē ir ceturtā. Tikmēr Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" ar 57 punktiem 42 mačos atrodama 12.vietā, no labāko astoņnieka, kas nodrošina vietu Gagarina kausa izcīņā, atpaliekot par 13 punktiem.

Kā ziņots, rīdzinieki piektdien, galvenā trenera pienākumu izpildītāja amatā debitējot Normundam Sējējam, ar rezultātu 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) izbraukumā pārspēja Podoļskas "Vitjaz" komandu un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Tikmēr Austrumos līdere ar 87 punktiem 47 mačos ir Novosibirskas "Sibirj", kas piektdien ar 5:4 (0:2, 2:0, 2:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā savā laukumā pieveica Ufas "Salavat Julajev", kamēr "Admiral" ar 83 punktiem ir ceturtā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009