31.12.2013. 15:54
Latvijas izlases hokejists Kaspars Daugaviņš otrdien guva vārtus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Šveices vienībai Ženēvas Servette tradicionālā Špenglera kausa izcīņas finālā ar rezultātu 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) pārspēt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas CSKA.

Mača gaitā Servette hokejisti pamanījās izvirzīties vadībā ar četru vārtu pārsvaru, kuru saglabāja līdz otrās trešdaļas pēdējai minūtei, kad rezultātu samazināja CSKA uzbrucējs Oļegs Saprikins.

Trešās trešdaļas sākumā CSKA atspēlēja vēl vienu vārtu deficītu - precīzs metiens padevās Aleksandram Frolovam. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Krievijas vienības hokejisti vēlreiz atrada vietu ripai pretinieku sargātajos vārtos - 4:3. Atlikušajā laikā Maskavas klubs mēģināja rezultātu izlīdzināt un nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju. Šo situāciju izmantoja Daugaviņš, kurš guva komandas piektos vārtus.

Daugaviņš mačā izcēlās ar vienu vārtu guvumu, taču pie rezultatīvām piespēlēm netika.

Latvietis četros Špenglera kausa izcīņas mačos atzīmējās ar četriem precīziem metieniem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat kļuvis zināms, ka Daugaviņš iekļauts Špenglera kausa turnīra simboliskajā izlasē. Kopumā simboliskajā sešiniekā iekļuva četri Servette komandas spēlētāji. Bez Daugaviņa sastāvā nominēts arī vārtsargs Tobiass Štefans, aizsargs soms Markuss Nordlunds un uzbrucējs Metjū Lombardi.

Savukārt atlikušās divas pozīcijas dala Davos kluba aizsargs soms Villi Koistinens un Maskavas CSKA līderis Aleksandrs Radulovs no Krievijas.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Ierasti katru gadu turnīrā piedalās sacensību saimniece Davos, vēl viena Šveices komanda, Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem, un vēl trīs vienības, starp kurām pēdējos gados ir arī viena KHL pārstāve.

Pirmajās trijās sezonās pēc KHL izveidošanas turnīrā uzvarēja tieši šīs līgas komandas, bet šo sēriju 2011.gadā pārtrauca Latvijas vienība Rīgas Dinamo, kas finālmačā piekāpās Davos.

Savukārt pērn 31.decembrī turnīrā pārliecinoši triumfēja Kanāda, ko NHL lokauta iespaidā pārstāvēja daudzi pazīstami spēlētāji.

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa