18.06.2013. 08:52
Izcīnot panākumu trešajā mačā, latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Bostonas "Bruins" pirmdien pārņēma vadību Stenlija kausa izcīņas finālsērijā.Aizvadītajā cīņā "Bruins" ar rezultātu 2:0...

Aizvadītajā cīņā "Bruins" ar rezultātu 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) savā laukumā pieveica Čikāgas "Blackhawks" hokejistus, sērijā līdz četrām uzvarām pārņemot vadību ar 2-1.

Daugaviņš uz ledus pavadīja sešas minūtes un 30 sekundes, izpildot vienu metienu, veicot divus spēka paņēmienus, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tāpat mača desmitajā minūtē latvietis arī nopelnīja divas soda minūtes.

Abi spēles vārti tika gūti otrajā trešdaļā. Tās trešajā minūtē rezultātu atklāja Daniels Peils, bet 12 minūtes vēlāk mājinieku pārsvaru dubultoja Patrīss Beržerons.

Kārtējo reizi lielisks bija "Bruins" komandas vārtsargs Tūka Rasks, kurš atvairīja visus 28 pretinieku metienus. Savukārt viņa kolēģis Korijs Krofords tika galā ar 33 no 35 sāncenšu raidījumiem.

Šajā mačā laukumā negadīti neizgāja viens no "Blackhawks" līderiem Marians Hosa, kurš guva traumu iesildīšanās laikā.

Kā ziņots, pirmās divas sērijas spēles otro gadu pēc kārtas noslēdzās pagarinājumā, bet kopumā 60 minūtēs "Blackhawks" vienība nebija noslēgusi jau trīs cīņas pēc kārtas.

Nākamais mačs trešdien vēlreiz notiks Bostonā, bet pēc tam komandas sestdien atgriezīsies Čikāgā.

Bostonas klubs NHL finālā spēlē otro reizi trīs gadu laikā. 2011.gadā vienība spēja iegūt galveno trofeju.

Savukārt Latvijas hokejisti iepriekšējo reizi finālsērijā sacentās 2010.gadā, kad Filadelfijas "Flyers" komanda ar Oskaru Bārtuli ierindā sešos mačos piekāpās "Blackhawks".

Šajā tūkstošgadē Latvijas hokejisti NHL finālā spēlējuši vēl divas reizes. 2002.gadā Artūrs Irbe līdz kausam nespēja aizvest Karolīnas "Hurricanes" vienību. Toreiz sezonas pirmo pusi šajā klubā aizvadīja arī vēl viens latvietis Sandis Ozoliņš, kurš gadu vēlāk līdz Stenlija kausa finālam tika ar Anaheimas "Mighty Ducks" (tagad "Ducks") komandu.

Tieši aizsargs Ozoliņš ir vienīgais latvietis, kurš 1996.gadā ar Kolorādo "Avalanche" komandu spējis virs savas galvas celt Stenlija kausu.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]