26.12.2013. 18:27
Ar spēli starp Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ženēvas "Servette" vienību un Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Ročesteras "Americans" sākusies 87. Špenglera kausa izcīņa hokejā. Pateicoties aktīvajai un rezultatīvajai Kaspara Daugaviņa spēlei (1+1), "Servette" izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 5:0.

Jau no pirmajām minūtēm Ženēvas "Servette" hokejisti dominēja laukumā, kamēr "Americans" vienībai bija grūtības pierast pie spēles uz Eiropas standartiem atbilstošā lielā laukuma. Pirmā lieliskā iespēja gūt vārtus ceturtajā minūtē bija Denisam Hollenšteinam, kurš izgāja viens pret vienu ar "Americans" vārtsargu Metu Heketu, raidot ripu pa vārtu pārliktni. Šis moments jau notika aizturētā soda laikā, bet vēlāk ar vairākuma realizāciju "Servette" hokejistiem nevedās. Perioda vidū pirmā labā iespēja pēc pretinieku kļūdas radās "Americans" vienībai, bet no tuvas distances ripu vārtiem pāri raidīja Džoels Armia. Neilgi pēc tam "Americans" tika pie sava pirmā vairākuma. Pēc teju pusotras spēlētas minūtes Kasparam Daugaviņam izdevās iegūt atlēkušo ripu un aizsteigties ātrajā pretuzbrukumā. Pēc īsas saspēles ar komandas biedru tieši latviešu hokejists atklāja šī mača rezultātu - 1:0. Perioda turpinājumā Ženēvas komanda dominēja laukumā, bet vēl kādus vārtus gūt nespēja.

Otrā perioda ievadā "Americans" vienība izvērsa presingu, kas beidzās ar pretinieku pieļautām kļūdām. Pēc vienas no tām lieliskā metiena pozīcijā nonāca Armia, bet atkal nespēja pārspēt Tobiasu Štefanu. Minūti vēlāk Štefanam vēlreiz bija jāglābj sava komanda no droša vārtu zaudējuma, kad pilnīgi brīvs no vārtu priekšas metienu izdarīja Tims Šallers. Pāris minūtēs "Servette" spēja izlīdzināt spēli un atsāka aktīvi uzbrukt. Tā devītajā minūtē Ženēvas komanda tika pie sava otrā vairākuma šajā mačā. Tā laikā Daugaviņam bija lieliska iespēja gūt otros vārtus, bet metiens nolūza, ripai lidojot nedaudz garām vārtiem.

Pēc mazākuma izturēšanas "Americans" uzreiz tika pie vairākuma. Ilgi tas neilga, jo pēc pus minūtes Lūks Adams izdarīja sitienu galvas un kakla apvidū Daugaviņam, tiekot noraidīts līdz spēles beigām (5+20). Par laimi ar latviešu hokejistu viss bija kārtībā un viņš varēja turpināt spēli. Līdz ar to "Servette" trīs ar pusi minūtes varēja spēlēt vairākumā. Šī vairākuma laikā reālākā vārtu gūšanas iespēja bija Aleksanderam Hatčingsam, kurš izslidoja viens pret Štefanu, bet pārspēt viņu nespēja. Brīdi vēlāk tika noraidīts Ženēvas komandas spēlētājs, kas otrā perioda izskaņā vairākumā ļāva uzspēlēt "Americans" hokejistiem. Arī viņiem ar vārtu gūšanu nesekmējās. Kas neizdevās viesiem no AHL, tas izdevās "Servette" hokejistiem. Nepilnas divas minūtes līdz perioda beigām viņi tika pie sava kārtējā vairākuma, kuru pēc Daugaviņa piespēles ar spēcīgu metienu realizēja Garets Stefords - 2:0.

Trešā perioda pirmajās divās minūtēs ripa vēl vismaz divas reizes varēja atrasties aiz "Americans" vārtu līnijas, bet veiksme bija Ročesteras komandas sabiedrotā. Ilgi nebija jāgaida, lai rezultāts kļūtu 3:0. No aizvārtes veikli izslidoja Metjū Lombardi, kurš spēja ripu nogādāt vārtos. Pilnībā "Americans" komandu salauza Jurajs Šimeks, kurš izslidoja viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu, panākot 4:0 "Servette" labā. Pēc kārtējiem zaudētajiem vārtiem "Americans" jaunie hokejisti sāka spēlēt ļoti asi un provocēja pretinieku uz sadursmēm. Nervi hokejistiem neizturēja 10. minūtē, kad sākās vairāku spēlētāju kautiņš. Pēc tā spēle kļuva mierīgāka. "Americans" hokejistiem bija lielas problēmas, lai vismaz tiktu pie goda vārtiem. Labākas vārtu gūšanas iespējas turpināja būt "Servette" vienībai, kas spēja gūt arī piektos vārtus. Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām precīzs bija Kodijs Almonds. Līdz mača beigām "Americans" vēl reizi varēja spēlēt vairākumā, bet rezultātu mainīt nespēja. Pēdējā minūtē notika vēl viens kautiņš, kura iniciators lielā mērā bija slavenā kanādiešu vārtsarga Patrika Ruā dēls Frederiks Ruā. Viņš saņēma 5+20 minūšu sodu, par ko bija ļoti neapmierinēts gan dodoties prom no laukuma, gan savas komandas ģērbtuvē, gāžot zemē visu, kas pagadījās pa rokai. Tas gan neaizēnoja "Servette" uzvaru Špenglera kausa atklāšanas mačā ar rezultātu 5:0.

Par spēles labāko spēlētāju "Servette" komandā atzina vārtsargu Tobiasu Štefanu, bet "Americans" rindās šādu godu izpelnījās viņa kolēģis Mets Hekets.

"Servette" - "Americans" 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Vārti: 11:41 Daugaviņš (Lombardī) 1:0, 38:40 Stefords (Daugaviņš) 2:0, 45:11 Lombardī (Fritše, Pestonī) 3:0, 46:46 Šimeks (Martī) 4:0, 56:22 Almonds (Pikards, Šimeks) 5:0Vārtsargi: Tobias Štefans - Mets HeketsA & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties