26.12.2013. 19:29
Latviešu hokeja uzbrucējs Kaspars Daugaviņš ceturtdien guva vārtus un izcēlās ar aktīvu cīņu, palīdzot viņa pārstāvētajai Šveices vienībai Ženēvas Servette ar panākumu iesākt tradicionālo Špenglera kausu.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Aizvadītajā mačā Sevette ar rezultātu 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) sagrāva Amerikas hokeja līgas (AHL) komandu Ročestras Americans, kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Bufalo Sabres fārmklubs.

Tieši Daugaviņš 12.minūtē atklāja rezultātu, kad izcēlās pretuzbrukumā mazākumā pēc saspēles ar Metjū Lombardi. Savukārt vēl 20 minūtes vēlāk, kad atkal Servette spēlēja mazākumā, tieši pēc pārkāpuma pret Daugaviņu pretinieku pirmās maiņas uzbrucējs Lūks Edams nopelnīja noraidījumu uz 5+20 minūtēm.

Servette komandas labā pirmos trīs vārtus guva Lombardi maiņas hokejisti - otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē ar metienu no zilās līnijas atzīmējās Gerets Stefords, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē vissekmīgāk vārtu priekšā nospēlēja arī pats Lombardi.

Savukārt vēl pa vieniem vārtiem cīņas beigu daļā Šveices kluba labā guva Jurajs Simeks un Koudijs Elmonds. Tāpat laukumā izcēlās vairāki Americans hokejistu izprovocēti kautiņi.

Līdz ar to sacensību turpinājumā sestdien Servette sacentīsies ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Maskavas CSKA, bet Americans ar Krievijas klubu spēlēs jau piektdien.

Otrajā turnīrā apakšgrupā spēlēs no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem veidotā Kanādas komanda, Čehijas vienība Vitkovices Steel, kas sacensībās piedalās trešo gadu pēc kārtas, un vietējā Davos komanda.

Pusfinālu automātiski sasniegs apakšgrupu spēcīgākās komandas, bet pārējās vienības piedalīsies pārspēlēs. Savukārt turnīrs tradicionāli noslēgsies 31.decembrī.

Šī ir tikai otrā reize, kad Špenglera kausā piedalīsies kāda profesionāla Ziemeļamerikas vienība. Arī pirmajā reizē tā bija tieši Americans komanda, kas 1996.gadā izcīnīja trešo vietu.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Ierasti katru gadu turnīrā piedalās sacensību saimniece Davos, vēl viena Šveices komanda, Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem, un vēl trīs vienības, starp kurām pēdējos gados ir arī viena KHL pārstāve.

Pirmajās trijās sezonās pēc KHL izveidošanas turnīrā uzvarēja tieši šīs līgas komandas, bet šo sēriju 2011.gadā pārtrauca Latvijas vienība Rīgas Dinamo, kas finālmačā piekāpās Davos.

Savukārt pērn 31.decembrī turnīrā pārliecinoši triumfēja Kanāda, ko NHL lokauta iespaidā pārstāvēja daudzi pazīstami spēlētāji.Dartija, sporta un atpūtas kooperatīvā sabiedrība Iecava, Grāfa laukums 7, Iecavas n., LV-3913
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties