26.12.2013. 19:25

Aizvadītajā mačā «Sevette» ar rezultātu 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) sagrāva Amerikas hokeja līgas (AHL) komandu Ročestras «Americans», kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Bufalo «Sabres» fārmklubs.

Tieši Daugaviņš 12.minūtē atklāja rezultātu, kad izcēlās pretuzbrukumā mazākumā pēc saspēles ar Metjū Lombardi.

Daugaviņa vārtu guvums

Savukārt vēl 20 minūtes vēlāk, kad atkal «Servette» spēlēja mazākumā, tieši pēc pārkāpuma pret Daugaviņu pretinieku pirmās maiņas uzbrucējs Lūks Edams nopelnīja noraidījumu uz 5+20 minūtēm.

Lūka Edamsa pārkāpums pret Kasparu Daugaviņu

«Servette» komandas labā pirmos trīs vārtus guva Lombardi maiņas hokejisti - otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē ar metienu no zilās līnijas atzīmējās Gerets Stefords, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē vissekmīgāk vārtu priekšā nospēlēja arī pats Lombardi.

Savukārt vēl pa vieniem vārtiem cīņas beigu daļā Šveices kluba labā guva Jurajs Simeks un Koudijs Elmonds. Tāpat laukumā izcēlās vairāki «Americans» hokejistu izprovocēti kautiņi.

Līdz ar to sacensību turpinājumā sestdien «Servette» sacentīsies ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Maskavas CSKA, bet «Americans» ar Krievijas klubu spēlēs jau piektdien.

Otrajā turnīrā apakšgrupā spēlēs no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem veidotā Kanādas komanda, Čehijas vienība Vitkovices «Steel», kas sacensībās piedalās trešo gadu pēc kārtas, un vietējā «Davos» komanda.

Pusfinālu automātiski sasniegs apakšgrupu spēcīgākās komandas, bet pārējās vienības piedalīsies pārspēlēs. Savukārt turnīrs tradicionāli noslēgsies 31.decembrī.

Šī ir tikai otrā reize, kad Špenglera kausā piedalīsies kāda profesionāla Ziemeļamerikas vienība. Arī pirmajā reizē tā bija tieši «Americans» komanda, kas 1996.gadā izcīnīja trešo vietu.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Ierasti katru gadu turnīrā piedalās sacensību saimniece «Davos», vēl viena Šveices komanda, Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem, un vēl trīs vienības, starp kurām pēdējos gados ir arī viena KHL pārstāve.

Pirmajās trijās sezonās pēc KHL izveidošanas turnīrā uzvarēja tieši šīs līgas komandas, bet šo sēriju 2011.gadā pārtrauca Latvijas vienība Rīgas «Dinamo», kas finālmačā piekāpās «Davos».

Savukārt pērn 31.decembrī turnīrā pārliecinoši triumfēja Kanāda, ko NHL lokauta iespaidā pārstāvēja daudzi pazīstami spēlētāji.