03.03.2015. 21:03
Latvijas izlases uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas «Dinamo» komanda, ko trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē otrdien ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) izbraukumā apspēlēja Jaroslavļas «Lokomotiv», līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 2-2.

Šača rezultāts tika atklāts tikai 29.minūtē, kad izcēlās Maskavas «Dinamo» hokejists Aleksandrs Osipovs, bet nepilnas desmit minūtes vēlāk Vladimirs Brjukvins panāca jau 2:0. Jaroslavļas klubam tā arī neizdevās atslēgt viesu komandas vārtus, turklāt 56.minūtē Deniss Kokarevs guva Maskavas kluba trešos vārtus.

Daugaviņš šajā mačā laukumā pavadīja 19 minūtes un astoņas sekundes, izpildot trīs nesekmīgus metienus par pretinieku vārtiem. Tāpat latvietis zaudēja abos iemetienos.

Tikmēr Karsums nospēlēja 15 minūtes un 28 sekundes, veicot divus metienus. Latvijas uzbrucējs zaudēja abos iemetienos un veica vienu spēka paņēmienu.

Šīs sērijas nākamais mačs ceturtdien norisināsies Maskavā.

Savukārt viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām nonākusi latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas «Torpedo», kas savu skatītāju priekšā ar 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) atzina Sanktpēterburgas SKA pārākumu.

«Torpedo» sērijā nonākuši iedzinējos ar 1-3, bet šī dueļa nākamais mačs, kas var būt arī noslēdzošais, norisināsies ceturtdien Sanktpēterburgā.

Tikmēr Rietumu konferences pusfinālā pārliecinoši izdevies iekļūt regulārā turnīra uzvarētājai Maskavas CSKA, kas sērijas ceturtajā spēlē izbraukumā ar 6:2 (3:1, 0:1, 3:0) sagrāva «Soči» komandu, sērijā gūstot panākumu ar 4-0.

Uzvarētāju rindās divus vārtus iemeta Igors Grigorenko.

Savukārt citā duelī Somijas klubs Helsinku «Jokerit» izbraukumā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pamanījās pārspēt Baltkrievijas klubu Minskas «Dinamo», tādejādi sērijā nonākot vadībā jau ar 3-1.

Šīs sērijas piektā spēle, kas var būt noslēdzošā, ceturtdien notiks Helsinkos.

Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kazahstānas komanda Astanas «Baris» otrdien izvirzījās vadībā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas vadībā pret Omskas «Avangard».

Otrdien notikušajā mačā «Baris» savā laukumā bija pārāki ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 2-1.

Mača rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad vārtus guva Konstantīnam Rudenko. Savukārt otrā perioda viducī 2:0 panāca kanādietis Naidžels Douss, bet gandrīz četras minūtes līdz pamatlaika beigām Dastins Boids panāca jau trīs vārtu pārsvaru par labu mājiniekiem no Astanas.

Bārtulis šajā cīņā laukumā pavadīja 15 minūtes un 40 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot. Cīņas laikā latvietis atzīmējās ar diviem bloķētiem pretinieku raidījumiem.

Šīs sērijas nākamais mačs norisināsies trešdien Astanā.

«Baris» hokejistiem izdevies uzvarēt «Avangard» jau divos mačos pēc kārtas.

Tikmēr neveiksmi cietusi cita Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev», kas savu skatītāju priekšā ar 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) piekāpās pašreizējajiem Gagarina kausa glabātājiem Magņitogorskas «Metallurg», sērijā nonākot iedzinējos ar 1-2.

Tieši Ufas hokejisti atklāja šīs cīņas rezultātu, kad 18.minūtē vārtus guva Aleksandrs Stepanovs, taču otrajā trešdaļā Magņitogorskas klubs jau izvirzījās vadībā, pa vārtiem iemetot Oskaram Osalam un Viktoram Antipinam. Dueļa pēdējās sekundēs «Salavat Julajev» nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nelīdzēja panākt neizšķirtu.

Kulda šajā cīņā laukumā pavadīja 18 minūtes un 57 sekundes, veicot divus nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem. Tāpat viņa rēķinā divi bloķēti sāncenšu metienu.

Arī šīs sērijas nākamā cīņa notiks trešdien Ufā.

Citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā zaudējumu piedzīvojusi spēcīgā Kazaņas «Ak Bars», kas izbraukumā ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Gūtais panākums ļāvis Jekaterinburgas komandai sērijā samazināt atpalicību līdz 1-2.

Pārliecinošu panākumu tikmēr izcīnījusi Novosibirskas «Sibirj», pretinieku laukumā ar 7:3 (1:2, 5:0, 1:1) sagraujot Čeļabinskas «Traktor».

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Maksims Šaļunovs.

Līdz ar to «Sibirj» hokejisti sērijā nonākuši vadībā ar 2-1.

Visas sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601