16.06.2013. 11:59
Latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Bostonas «Bruins» sestdien izcīnīja uzvaru otrajā Stenlija kausa finālsērijas spēlē. «Bruins» hokejisti izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Čikāgas «Blackhawks» vienību.

Pirmajā trešdaļā ievērojams pārsvars piederēja mājiniekiem, kas uzvarēja metienu attiecībā ar 19:4, un vadību viņiem ieguva Patriks Šarps.

Tomēr mača turpinājumā jau vairāk metienu izdarīja «Bruins» hokejisti un tas arī izpaudās rezultātā. Otrās trešdaļas 15.minūtē izlīdzinājumu panāca Kriss Kellijs, bet uzvaru pagarinājuma 14.minūtē nodrošināja Daniels Peils.

Daugaviņš šoreiz laukumā pavadīja astoņas minūtes un 28 sekundes, izceļoties ar vienu spēka paņēmienu un negatīvu lietderības koeficient -1.

Kopā «Bruins» vārtsargs Tūka Rasks atvairīja 33 pretinieku metienus, savukārt viņa kolēģis Korijs Krofords tika galā ar 24 no 26 sāncenšu raidījumiem.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 1-1.

Finālsērijas pirmajā mačā «Bruins» piedzīvoja dramatiski neveiksmi trešajā pagarinājumā ar rezultātu 3:4.

Reklāma

Nākamā cīņa pirmdien jau risināsies Bostonā.

Zīmīgi, ka pirmās divas finālsērijas spēles pagarinājumā noslēgušās jau otro gadu pēc kārtas.

Bostonas klubs NHL finālā spēlē otro reizi divu gadu laikā. 2011.gadā vienība spēja iegūt galveno trofeju.

Savukārt Latvijas hokejisti iepriekšējo reizi finālsērijā sacentās 2010.gadā, kad Filadelfijas «Flyers» komanda ar Oskaru Bārtuli ierindā sešos mačos piekāpās «Blackhawks».

Šajā tūkstošgadē Latvijas hokejisti NHL finālā spēlējuši vēl divas reizes. 2002.gadā Artūrs Irbe līdz kausam nespēja aizvest Karolīnas «Hurricanes» vienību. Toreiz sezonas pirmo pusi šajā klubā aizvadīja arī vēl viens latvietis Sandis Ozoliņš, kurš gadu vēlāk līdz Stenlija kausa finālam tika ar Anaheimas «Mighty Ducks» (tagad «Ducks») komandu.

Tieši aizsargs Ozoliņš ir vienīgais latvietis, kurš 1996.gadā ar Kolorādo «Avalanche» komandu spējis virs savas galvas celt Stenlija kausu.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa