21.05.2014. 17:52
Ceturtdien, 22.maijā plkst.13 sporta namā „Daugava” tiks atklāta pirmā kārta sporta izglītības projektam „Basketbols iedvesmo”. Vēsturiskās sporta celtnes pirmā stāva foajē noformējums turpmāk atgādinās svarīgus notikumus Latvijas basketbola vēsturē, kuru liela daļa pēdējos piecdesmit gados risinājusies tieši DSN. Īpašs stends veltīts arī nama pašreizējiem saimniekiem – Bērnu un jaunatnes basketbola skolas „Rīga” talantīgākajiem audzēkņiem. Projekta ietvaros paredzēta informatīvi izglītojošā centra izveide DSN telpās, kā arī skulptūru dārza izveide sporta nama apkārtnē. 

1963.gadā atvērtais sporta nams „Daugava” savulaik bija viena no modernākajām un populārākajām Rīgas sporta bāzēm, kurā savas spēles aizvadīja Latvijas labākās basketbola komandas TTT un VEF.  

Pēc XXI gadsimta sākumā piedzīvotās rekonstrukcijas, „Daugava” kļuvusi par galveno mājvietu bērnu un jaunatnes basketbola skolai „Rīga”. DSN sporta zālēs un peldbaseinā trenējas apmēram 1000 jauno sportistu.

Bērnu un jaunatnes basketbola skolas direktors Guntis Šēnhofs: „Olimpiskie pamatprincipi māca, ka sports nav tikai muskuļu vingrināšana. Tas ir lielisks palīglīdzeklis harmoniskas personības veidošanai. „Daugavas” sporta nama vēsturiskā aura ir pateicīgs fons, lai ieinteresētu un informētu jauno paaudzi par Latvijas sporta kultūras mantojumu, kā arī radītu izpratni par olimpiskajiem ideāliem.

Projekta īstenošanas pirmajā kārtā izveidotā ekspozīcija DSN pirmā stāva foajē mūsu audzēkņiem un viesiem sniedz īsu pārskatu par svarīgākajiem notikumiem Latvijas basketbola vēsturē un neļaus aizmirst leģendārās TTT un VEF komandas, kuras „mīļajā Daugaviņā” aizvadījušas daudzas Eiropas kausa izcīņas un PSRS čempionāta cīņas.

Nākamajās kārtās paredzēts izveidot Latvijā vēl nebijušu sporta izglītības centru, kurā vēsturiskā informācija un eksponāti tiktu apkopoti un darīti pieejami ar moderniem interaktīviem līdzekļiem, dažāda vecuma apmeklētājiem piedāvājot ne tikai daudz jaunas informācijas, bet arī iespējas pašiem piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs.”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins: „Basketbolistu pieredze spoži pierādīja, ka prasmīgi izmantoti vēstures notikumi iedvesmo jauniešus nākamo virsotņu sasniegšanu. Bez kinofilmas „Sapņu komanda 1935”, ļoti iespējams, nebūtu U20 izlases sudraba medaļu 2013.gada Eiropas čempionātā un vīriešu valstsvienības veiksmīgā snieguma Eiropas čempionātā. Latvijas Basketbola savienībai jau ir virtuālā Goda zāle, kuru ceram „Daugavas” sporta nama telpās padarīt reālu.

Projekta „Basketbols aicina” vadītāja Aija Erta:„Latvijas bērni un jaunieši ir aktīvi, ieinteresēti, spējīgi un motivēti, bet viņiem nepieciešama moderna, iedvesmojoša un ar informāciju piesātināta vide. „Daugavas” sporta nams varētu būt lieliska bāze ar sportu saistītiem izglītojošiem pasākumiem.”

Projekta „Basketbols iedvesmo” pirmās kārtas atklāšanā 22.maijā plkst.13 piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības un sporta departamenta un Latvijas Basketbola savienības pārstāvji, kā arī BJBS „Rīga” audzēkņi un basketbola veterāni.

Seko un uzzini pirmais:Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties