03.07.2014. 23:35
Smagu zaudējumu UEFA Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā piedzīvoja arī Rīgas "Daugava", kas ar astoņiem leģionāriem pamatsastāvā un vēl diviem uz maiņu, izbraukumā ar 0:5 kapitulēja Skotijas trešā spēcīgākā kluba "Aberdeen" priekšā. Rīdzinieki uz saviem vārtiem nopelnīja divas pendeles, no kurām skoti pirmo nerealizēja, kā arī maču pabeidza deviņu spēlētāju sastāvā. Otros brīdinājumus nopelnīja Vitālijs Ziļs un Aurims Kučis.

Kamēr SMScredit.lv Virslīgā vienlaicīgi laukumā drīkst sūtīt tikai piecus leģionārus, Aberdīnā Rīgas "Daugavas" pamatsastāvā devās astoņi – seši lietuvieši, viens senegālietis un brazīlietis. Savas pirmās spēles pēc pievienošanās komandai aizvadīja lietuvieši Emilijus Zubs un Arns Riboks, bet starta vienpadsmitniekā atgriezās Valdemārs Borovskis. No Latvijas futbolistiem sākumsastāvā izgāja tikai Edijs Joksts, Emīls Knapšis un Vitālijs Ziļs.

Pirmajā puslaikā mājiniekiem piederēja nospiedošs pārsvars, un 15. minūtē viņiem bija fantastiska iespēja atklāt rezultātu. Borovskis soda laukumā pagrūda Rūniju, taču Zubs atvairīja Robsona pendeli. "Aberdeen" spiediens turpinājās, un 33. minūtē tas noslēdzās ar loģisku iznākumu – pēc Džonatana Heiza centrējuma ar galvu precīzi sita Logans (1:0).

Rīgas "Daugavai" pagalam neizdevās otrā puslaika sākums, un "Aberdeen" izšķīra ne tikai šāvakara spēles, bet faktiski arī visa pāra likteni. Vispirms Makginns spēles 49. minūtē ar otro piegājienu pārspēja Zubu, bet pēc dažām minūtēm soda laukumā ar roku nospēlēja Joksts, dodot pretiniekiem vēl vienu iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Šoreiz sita Rūnijs, kurš trāpīja apakšējā vārtu stūrī – Zubs leca uz pareizo pusi, tomēr nespēja glābt (3:0).

Mača 73. minūtē Rūnijs izcēlās ar rezultatīvu piespēli, un Heizs panāca jau 4:0. 81. minūtē otro brīdinājumu nopelnīja arī Aurims Kučis, un "Daugava" maču pabeidza deviņu vīru sastāvā. Kompensācijas laika otrajā minūtē punktu mačam pielika Rūnijs - 5:0 Skotijas kluba labā.

"Aberdeen" – Rīgas "Daugava" 5:0 (1:0)Vārti: Logans 33', Makgins 49', Rūnijs 52' (11m), 90'+2, Heizs 73'Robsons 15. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienuNoraidījumi: Ziļs 55', Kučis 81'Brīdinājumi: Rūnijs - Savens, Ziļs, Knapšis, Vitors, Kučis, JokstsAberdeen: Andersons, Flads, Heizs, Džeks, Lengfīlds, Logans, Makgins, Polets (Smits 50'), Reinoldss, Robsons (Raits 78'), RūnijsDaugava: Zubs, Borovskis (Markevičs 83'), Vitors (Abdelazizs 58'), Joksts, Knapšis, Kučis (Blanks 57'), Mendī, Riboks, Savens, Tomkevičs, ZiļsTiesnesis: Nikolā Renvils (Francija)

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga