06.01.2017. 15:48

Laikapstākļi Kēnigzē šoreiz izrādījās daudz pateicīgāki kamaniņu braucējiem, jo sniega vētra bija beigusies. Ceturtdien notikušo divnieku ekipāžu un sieviešu sacensību laikā spēcīgi sniga, nenodrošinot drošus un līdzvērtīgus apstākļus trasē, kā dēļ Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa duets piedzīvoja kritienu, bet dāmu uzvarētāju noteica pēc 1. brauciena rezultātiem.

Vīriešu sacensībās kā ierasts bija vislielākais dalībnieku skaits – par Eiropas čempiona titulu sacentās 32 sportisti. Gandrīz identisku laiku divu braucienu summā uzrādīja Artūrs Dārznieks (+1.028) un Riks Kristens Rozītis (+1.060), kuriem attiecīgi 10. un 11. vieta Eiropas Čempionātā (11. un 12. vieta 5. Viessmann Pasaules kausa posmā), Inārs Kivlenieks (+1.759) divdesmitais (24. vieta 5. Viessmann Pasaules kausa posmā).

Pēc pirmā brauciena visi trīs Latvijas sportisti finišēja astoņu sekundes simtdaļu robežās – vienpadsmito rezultātu uzrādīja Riks Kristens Rozītis, divpadsmito Artūrs Dārznieks, četrpadsmito Inārs Kivlenieks. Otrajā braucienā A. Dārzniekam izdevās apsteigt komandas biedru R. K. Rozīti, bet Ināram Kivleniekam pieļautās kļūdas neļāva pakāpties augstāk.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Semjons Pavļičenko, otrajā vietā ierindojās Vācijas sportists Ralfs Paliks, bet uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena kāpa austrietis Volfgangs Kindls. Atgādināsim, ka dāmu sacensībās vakar sestajā vietā ierindojās Latvijas sportiste Elīza Cauce, bet divniekos Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici sasniedza piekto vietu.

Izmantotie resursi:Dārzniekam 10. vieta Eiropas Čempionātā | Kamanasfil-luge.org