17.01.2016. 19:31
Rīgas „Dinamo” hokejisti šovakar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā „Arēnā Rīga” ar 4:2 Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas „Admiral”. Ar 62 punktiem 49 mačos „Dinamo” ieņem 12. vietu Rietumu konferencē, par 14 punktiem atpaliekot no play-off zonas.

Mača sākums bija visai miegains un par būtiskāko notikumu kļuva aizsarga Kristapa Zīles debija „Dinamo” rindās pārī ar Kristapu Sotnieku, tādējādi viņš 18 gadu un 24 dienu vecumā kļuva par jaunāko debitantu kluba vēsturē. Bet 8. minūtē pirmais metiens pa „Admiral” komandas vārtiem beidzās ar precīzu metienu, savus devītos vārtus šosezon un pirmos kopš 29. novembra iemetot Laurim Dārziņam. Perioda vidū aci pret aci ar Jakubu Sedlāčeku izskrēja Viktors Aleksandrovs, bet līdz metienam pa vārtiem viņš tā arī netika.

Perioda beigas komandas pavadīja nevienādos sastāvos. Vispirms noraidījumu nopelnīja Miķelis Rēdlihs, bet neilgi pēc tam Mika Indraša centienus aizmukt tikai ar pārkāpumu apturēja Oskars Bārtulis. Teicamu izdevību nespēja izmantot Deivids Būts un jau pēc brīža viņš nopelnīja noraidījumu pret Vitāliju Pavlovu. Lai gan rīdzinieki 50 sekundes spēlēja piecatā pret trim „admirāļiem”, vismaz nostāties pretinieku zonā tā arī neizdevās.

Otrajā trešdaļā jau pirmajās sekundēs labu iespēju neizmantoja Dārziņš, bet tad rīdzinieki divreiz pēc kārtas palika mazākumā. Ja pirmajā reizē pēc Aleksandra Jerofejeva noraidījuma Dmitrijs Lugins trāpīja pa vārtu stabu, tad otrajā reizē Džonatans Blūms bija precīzs, spēles 29. minūtē panākot neizšķirtu 1:1. Perioda otrajā pusē „Dinamo” uzbruka krietni vairāk un bīstamāk, taču lielisks viesu vārtos bija Igors Bobkovs. Tomēr mača 38. minūtē „Dinamo” pretuzbrukums divi pret vienu beidzās ar Miķeļa Rēdliha piespēli Filipam Toluzakovam, kurš to bez apturēšanas trieca vārtos.

Trešajā periodā bija aizritējušas vien simts sekundes, kad rezultāts kļuva neizšķirts, Mihailam Fisenko ar plaukstas metienu raidot ripu Sedlāčeka vārtos. Neilgi pēc tam pēc Būta un Dmitrija Sajustova metieniem izglāba Sedlāčeks, bet trešdaļas vidusdaļā mājinieki pēc pārkāpuma pret Kasparu Saulieti ieguva tiesības četras minūtes spēlēt vairākumā. Labākā iespēja gūt vārtus bija Toluzakovam, taču atkal veiksmīgi nospēlēja „Admiral” vārtsargs.Tomēr jau pēc minūtes līdzīgi kā otrajā periodā divatā pret vienu aizsargu aizskrēja Miķelis un Toluzakovs, un arī šoreiz pēc pirmā piespēles otrais raidīja ripu „Admiral” vārtos. Atlikušajā laikā „Admiral” bija iespējas izglābties, taču atkal teicami darbojās Sedlāčeks, bet pēdējā minūtē ripu tukšos vārtos iemeta Dārziņš.

Nākamo maču rīdzinieki aizvadīs otrdien, 19. janvārī, kad savā laukumā uzņems citu Tālo Austrumu komandu – Habarovskas „Amur”.

Rīgas „Dinamo” – Vladivostokas „Admiral” 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)Vārti: 7:09 Dārziņš (Meija, Galviņš) 1:0, 28:01 Blūms (Lugins, Bārtulis, vair.) 1:1, 37:05 Toluzakovs (M. Rēdlihs) 2:1, 41:40 Fisenko (Kinreids, Lugins), 52:26 Toluzakovs (M. Rēdlihs) 3:2, 59:21 Dārziņš (Meija, Saigo) 4:2.Soda minūtes: 16:16.Metieni: 23:23.Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Igors Bobkovs.

Rīgas "Dinamo" sastāvs: Jakubs Sedlāčeks (Jūakims Ēriksons); Guntis Galviņš – Stīvens Saigo, Kristaps Sotnieks – Kristaps Zīle, Aleksandrs Jerofejevs – Oskars Cibuļskis, Ēriks Ševčenko; Lauris Dārziņš – Tims Sestito – Gints Meija, Gunārs Skvorcovs – Andris Džeriņš – Miks Indrašis, Filips Toluzakovs – Vitālijs Pavlovs – Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis – Bruno Zabis – Edgars Kulda, Gatis Sprukts.