05.01.2013. 17:30
Savu sekmīgāko Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēli šosezon sestdien aizvadīja latviešu uzbrucējs Lauris Dārziņš, izceļoties ar diviem gūtajiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

Aizvadītajā cīņā Dārziņa pārstāvētā divkārtējā līgas čempionvienība Kazaņas «Ak Bars» ar rezultātu 9:3 (3:0, 4:1, 2:2) savā laukumā sagrāva Ufas «Salavat Julajev».

Latvietis pirmajā trešdaļā izcēlās ar rezultatīvu piespēli vārtu guvumā, kurā precīzs bija Kirils Petrovs, otrajā trešdaļā Dārziņš panāca 7:1, bet trešajā trešdaļā arī 9:2.

Ar diviem gūtajiem vārtiem uzvarētāju sastāvā izcēlās arī soms Niko Kapanens.

Dārziņš kopumā nospēlēja 11 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā realizēja abus izdarītos metienus pa vārtiem.

Šosezon aizvadītajās 23 KHL spēlēs latvietis izcēlies ar četriem precīziem metieniem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Iepriekš šosezon Dārziņš tikai vienā spēlē bija guvis divus rezultativitātes punktus, bet trīs punktus KHL viņš līdz šim pēdējo reizi guva 2011.gada Gagarina kausa laikā, kad vēl pārstāvēja Rīgas «Dinamo».

Tikmēr dramatisku uzvaru sestdien izcīnīja latviešu vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Hantimansijskas «Jugra» vienība, kas ar 5:4 (2:3, 2:1, 0:0, 1:0) izbraukumā pagarinājumā pieveica finansiālu problēmu nomocīto Novokuzņeckas «Metallurg».

Uzvaras vārtus «Jugra» hokejists Igors Magogins guva trīs sekundes pirms pamatlaika beigām.

Masaļskis, kurš laukumā atgriezās pēc divu spēļu izlaišanas, šoreiz atvairīja 30 no 34 pretinieku metieniem.

Kā ziņots, otrs «Jugra» vārtsargs Mihails Birjukovs iepriekšējos divos mačos ielaida 11 ripas.

Citā mačā divu Latvijas aizsargu duelī Georgija Pujaca pārstāvētā līgas vicečempione Omskas «Avangard» ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Novosibirskas «Sibirj», kurā spēlē Artūrs Kulda. Uzvarētājiem divus vārtus guva Igors Volkovs.

Pujacs nospēlēja 20 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Savukārt Kulda spēlēto 12 minūšu un 47 sekunžu laikā šoreiz izdarīja divus metienus, bet viņa lietderības koeficients palika neitrāls.

Pēc šiem mačiem «Avangard» ar 83 punktiem 41 spēlē atgriezās Austrumu konferences līderpozīcijā, bet «Ak Bars» ar 83 punktiem 40 mačos atrodas trešajā pozīcijā. Tikmēr «Sibirj» ar 61 punktu ieņem septīto vietu, bet «Jugra» tikusi pie 53 punktiem, kas dod devīto pozīciju. No izslēgšanas spēļu zonas Hantimansijskas klubs pašlaik atpaliek par četriem punktiem.