22.03.2012. 21:41
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla sērijas piektajā mačā starp latviešu uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvēto divkārtējo līgas čempionvienību Kazaņas "Ak Bars" un regulārā čempionāta spēcīgāko komandu Čeļabinskas "Traktor" ceturtdien uzvarētājs tika noskaidrots tikai trešajā pagarinājumā.

Čeļabinskā notikušajā mačā "Ak Bars" uzbrucējs Daniss Zaripovs uzvaras vārtus guva pēc nospēlētām 108 minūtēm un 54 sekundēm, palīdzot savai komandai uzvarēt ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0).

Zīmīgi, ka abām komandām tikai pavisam nedaudz pietrūka, lai aizvadītu garāko maču KHL vēsturē. Līdz šim garāko KHL spēli aizvadījušas Magņitogorskas "Metallurg" un Omskas "Avangard". Šo komandu cīņa 2011.gada 15.martā noslēdzās pēc 109 minūtēm un 11 sekundēm.

Līdz ar to "Ak Bars" un "Traktor" hokejisti aizvadīja otro garāko spēli KHL vēsturē.

Ceturtdienas mačā rezultāts tika atklāts 38.minūtē, kad precīzi meta "Ak Bars" komandas uzbrucējs Kirils Petrovs, bet spēles 46.minūtē Derons Kvints panāca 1:1.

Dārziņš, kurš aizvadīja trešo spēli kopš pagājušā gada oktobra vidus, kad sarāva kreisā atslēgas kaula un pleca paugura locītavas saites, uz ledus pavadīja 19 minūtes un 55 sekundes, tomēr metienus pa pretinieku vārtiem neveica.

"Ak Bars" vārtsargs Petri Vehanens cīņas gaitā atvairīja 42 no 43 pretinieku metieniem, kamēr "Traktor" vārtsargs Maikls Gārnets tika galā ar 32 no 34 sāncenšu raidījumiem.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Traktor" komanda saglabāja vadību ar rezultātu 3-2. Nākamais mačs sestdien risināsies jau Kazaņā.

Kā ziņots, Austrumu konferences finālu ceturtdien sasniedza Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas "Avangard" komanda, kas pusfināla sērijas piektajā mačā savā laukumā ar 3:2 pirmajā pagarinājumā pieveica Magņitogorskas "Metallurg" vienību.

Šajā sērijā "Avangard" uzvarēja ar rezultātu 4-1.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439