15.10.2015. 17:45
Slavenais paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss nākamnedēļ tiks atbrīvots no apcietinājuma, ziņo Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) mediji.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā zināms, Pistoriuss patlaban izcieš piecu gadu cietumsodu par draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavību.

"Pistoriuss tiks atbrīvots nākamajā otrdienā un atradīsies varasiestāžu uzraudzībā. Pirmstermiņa atbrīvošanas valdes sēde notika šorīt, bet piektdien notiks konsultācijas ar Stīnkempas ģimeni par iespējamo Pistoriusa atbrīvošanu. Par atbrīvošanu atbildīgās personas ņēmušas vērā visus ziņojumus, tostarp nogalinātās Stīnkempas ģimenes iesniegumu," ziņoja kanāls SABC.

Kā medijiem atklāja DĀR Probācijas dienesta preses sekretārs Manelisi Volela, Pistoriuss paliks mājas arestā līdz pat 2019.gada 20.oktobrim.

"Kā ieteica lietas tiesnesis, mājas aresta laikā viņam tiks liegta šaujamieroču lietošana, kā arī būs jāturpina psihoterapijas kursi," teica Volela.

Pistoriuss jau augustā varēja tikt priekšlaicīgi atbrīvots no cietuma, taču neilgi pirms sportista atbrīvošanas DĀR tieslietu ministrs Maikls Masuta to negaidīti atcēla.

Kā zināms, viens no DĀR slavenākajiem sportistiem par savas draudzenes Stīnkempas slepkavību pērn saņēma piecu gadu cietumsodu un tika arestēts tiesas zālē. Tobrīd eksperti izteicās, ka Pistoriuss cietumu varētu atstāt aptuveni pēc 18 mēnešiem gadījumā, ja ieslodzījuma laikā uzvedīsies labi, tomēr nu viņu gatavojās izlaist jau pēc 11 mēnešiem, kas daļēji tika pamatots ar pārāk pārpildītajiem DĀR cietumiem, kuri turklāt tiek ļoti vāji finansēti.

Masuta iepriekš skaidroja, ka jūnijā pieņemtajam lēmumam, ka Pistoriuss atlikušo cietumsoda termiņu varēs izciest mājas arestā, "nav legāla pamata".

Zīmīgi, ka prokuratūra uzskata, ka sportists ir pelnījis vairāk par pieciem gadiem ieslodzījumā.

Kā zināms, Pistoriuss tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma, tomēr apsūdzības puse tam nepiekrita, pieprasot atzīt viņu par vainīgu apzinātā slepkavībā, kas sev līdzi nestu vismaz 15 gadu cietumsodu.

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā 2013.gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicās, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis "šausmīgi nobijies", ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, 2012.gada vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties