12.07.2015. 10:05
Vakardien pasaules regbija laukumos tika aizvadītas vairākas pārbaudes spēles pirms Pasaules kausa regbijā. Tā DĀR izlase ar 46:10 uzveica no dažādu valstu regbistiem nokomplektēto "World XV" komandu.

Regbijā ir ierasts, ka bez valstu izlasēm, tiek veidotas komandas no izlasēs netikušajiem regbistiem, lai aizvadītu mačus ar valstsvienībām. "World XV" komandā spēlē regbisti no visas pasaules, taču šajā sastāvā (sastāvi mainās pirms katriem mačiem) visvairāk bija Jaunzēlandes un DĀR regbistu, taču kopā bija pārstāvētas sešas valstis – Austrālija, Anglija, Francija, DĀR, Jaunzēlande un Samoā.Interesanti, ka līdz šim pēdējo uzvaru šī pasaules komanda ir izcīnījusi vairāk kā pirms 20 gadiem, 1992. gadā pieveicot Jaunzēlandi. Tiesa, jāpiebils, ka šo gadu laikā "World XV" ir aizvadījuši vien astoņus mačus un vakardienas spēle pret DĀR bija devītā (šogad viņiem vēl ir paredzēta cīņa pret Japānu).

Pievēršoties pašam mačam, protams, jāsaka, ka komanda, kura ir gatavojusies un daudz labāk saspēlēta ir pārāka jebkurā sporta veidā, arī regbijā, pat neskatoties uz oponentu zvaigžņoto sastāvu, vēl jo vairāk tāpēc, ka pasaules komandas spēlētāji pašlaik ir tādā vieglā brīvdienu režīmā.

Pievēršoties spēlei, kurā DĀR guva septiņus piezemējumus, trīs no kuriem Villija le Rū kontā, jāsaka, ka tajā bija gan pozitīvie, gan negatīvie aspekti, par kuriem tagad būs ko domāt uzvarētājkomandas galvenajam trenerim. Viena no tām bija nespēja ilglaicīgi noturēt bumbu. Tomēr, kopumā sakot, spēlei nebija tāda īsta pārbaudes mača atmosfēra (un izlases mačus pret "World XV" komandu statistiski arī nesauc par pārbaudes mačiem), drīzāk tas DĀR vienībai bija labs iesildīšanās treniņš pirms "The Championship" turnīra un Pasaules kausa.

Tāpat ir Fidži izlase tikās ar Jaunzēlandes otro komandu, jeb maoru izlasi. Sīvā cīņā šajā spēlē ar 27:26 uzvarēja jaunzēlandieši. Interesanti, ka puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 26:10 par labu Fidži regbistiem.

Vēl arī jāatzīmē Krievijas izlases tūre, kuras laikā viņi tiekas ar Namībijas izlasi. Krievu regbistiem šoreiz neizdevās kvalificēties Pasaules kausam, taču namībieši gan rudenī dosies uz Angliju. Šajā cīņā Pasaules kausa dalībnieki arī pierādīja savu pārākumu ar 39:19.

Izmantotie resursi:Planet Rugby | Rugby Union News, Live Rugby...LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties