16.05.2016. 22:36
Pasaules čempionātā hokeja Krievijas galvaspilsētā Maskavā tuvu ceturtdaļfinālam ir Dānija, kas šovakar izmantoja četrus vairākumus un ar 4:1 pieveica Kazahstānas valstsvienību.

Dānijas izlase šajā čempionātā līdz grupu turnīra pēdējai spēlei bija iekrājusi astoņus punktus par pamatlaika uzvaru pret Norvēģiju (3:0), divu punktu panākumiem pret Latviju (3:2) un Čehiju (1:2), kā arī zaudējumu pagarinājumā pret Šveici (2:3). Kazahstāna sestdien ar 1:2 piekāpās Latvijai, kas nozīmē, ka šovakar spēlei kazahiem vairs nebija nekādas nozīmes, kamēr dāņi bija labās pozīcijās, lai pacīnītos par ceturtdaļfinālu.

Ievadā dāņi izturēja skaitlisko mazākumu, pēc tam kazahu rindās 2+2 sodu saņēma Iļja Lobanovs, un Dānijas meistarīgākie hokejisti pierādīja savu varējumu - izspēle uz Markusu Lauridsenu, kurš no zonas vidusdaļas meta precīzi vārtu stūrī (1:0). 17. minūtē dāņi izmantoja vēl vienu skaitlisko vairākumu, kad individuāli zonā ieslidoja Janniks Hansens, pēc tam sekoja metiens no kreisā iemetiena apļa, un ripa ļoti veiksmīgi izslīdēja cauri Pāvela Poluektova kājsargiem (2:0).

Drīz vien pirmā perioda beigu daļā Dānija ieguva iespēju vēlreiz spēlēt skaitliskajā vairākumā. Motivēti dāņi uzvarēja cīņu pie laukuma apmales, sekoja ātra izspēlē uz Niklasu Jensenu, kurš no ļoti labas pozīcijas meta precīzi, un Poluektovs atkal nebija glābējs - 3:0 pēc 20 minūtēm un drošas Dānijas pozīcijas cīņā par uzvaru. Otrajā periodā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, bet spēles noslēdzošajā trešdaļā rezultāts uz tablo vairs nemainījās - 4:1.

Dānija šobrīd no sevis atkarīgo grupu turnīrā ir izdarījusi, kas nozīmē, ka svītra pārvilkta arī Latvijas izlases cerībām uz ceturtdaļfinālu. Paši dāņi gan vēl vietu labāko astotniekā nav garantējuši, jo Šveicei, kurai savstarpējā spēlē ir uzvara, par trim punktiem mazāk un vēl atlikusi cīņa pret Čehijas valstsvienību. Lai nu kā, dāņiem ir pat ļoti labas cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

B grupas spēlē savā starpā šovakar spēlē Vācija un Ungārija. Ungāri 14. maijā sarūgtināja Baltkrievijas hokeju, svinēja uzvaru ar 5:2 un apsteidza baltkrievus turnīra tabulā, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Vācija tikmēr sešās spēlēs bija iekrājusi respektējamus desmit punktus un šovakar varēja nodrošināt trešo vietu B grupā.

Ungārija ļoti cienīgi aizvadīja spēles pirmo trešdaļu, kad laukumā bija vērojama divu līdzīgu komandu spēkošanās. Ungāri arī izmantoja vienu no savām iespējām un pēc 20 minūtēm bija vadībā ar 1:0. Arī turpinājumā Vācijai nekas viegli nedevās, vēl trīs minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja 2:2 neizšķirtu. 58. minūtē bija laba Vācijas izspēlē, un Konstantīns Brauns kā no lielgabala ietrieca ripu vārtos (3:2), bet 33 sekundes pirms beigām vācieši ripu raidīja jau tukšos vārtos - 4:2.

Rīt pulksten 20:15 pēc Latvijas laika B grupā grandu Kanādas un Somijas cīņā tiks noskaidrota grupas pirmās vietas ieguvēja, bet pulksten 16:15 Baltkrievija spēlē pret Franciju mēģinās iegūt kādu punktu, lai izvairītos no elites pamešanas.

Vārti: 8:56 Lauridsens (Ellers, Hansens, vair.) 1:0, 16:46 Hansens (Storms, vair.), 2:0, 17:50 Jensens (Storms, vair.), 23:57 Deivss (Bočenskis, Lipins) 3:1, 29:53 Ēlers (Lauridsens, vair.) 4:1Metieni: 36:19Soda minūtes: 2:12Vārtsargi: Sebastians Dāms - Pāvels Poluektovs

Vārti: 9:09 Sofrons (Bartalis) 0:1, 21:42 Hāgers (vair.) 1:1, 41:22 Roils 2:1, 45:14 Vērs (Magosi) 2:2, 57:24 Brauns (Akdags, Draizaitls) 3:2, 59:27 Gocs (Seidenbergs, Graiss, tukšos vārtos) 4:2Metieni: 34:16Soda minūtes: 4:8Vārtsargi: Tomass Graiss - Miklošs Raina