23.05.2014. 12:29
Dānijas kandidatūra piektdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā atzīta par piemērotāko 2018.gada pasaules hokeja čempionāta elites divīzijā rīkošanai. Čempionāts notiks divās pilsētās - galvaspilsētā Kopenhāgenā un Herningā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Izšķirošajā balsojumā dāņi saņēma 95 balsis, kamēr Latvijas pieteikums čempionātu rīkot Rīgā izpelnījās vien 12 balsis.

Dānija līdz šim nekad iepriekš nav organizējusi pasaules čempionātu elites divīzijā, tikmēr Latvija šādu turnīru jau rīkoja 2006.gadā. Dānija ir IIHF rangā visaugstāk esošā valsts, kas nekad nav rīkojusi prestižās sacensības.

Pirms gada Latvijas un Dānijas apvienotā kandidatūra piekāpās Ķelnei (Vācija) un Francijas galvaspilsētai Parīzei cīņā par tiesībām rīkot turnīru 2017.gadā.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks prezentācijā uzsvēra Latvijas lielo hokeja līdzjutēju pulku un veiksmīgo turnīru 2006.gadā. Tāpat turnīra rīkošana sakristu ar Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu.

Kā zināms, šogad turnīrs notiek Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Nākamgad pasaules labākie hokejisti sacentīsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, bet 2016.gada turnīru rīkos Krievija - spēles paredzētas Maskavā un Sanktpēterburgā.

Informācija tiek papildināta...Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties