07.05.2013. 19:23

Pasaules čempionātā hokejā Stokholmas apakšgrupas pastarīšu duelī uzvaru izcīnījusi Dānijas izlase, kura papildlaikā ar 3:2 pieveikusi Slovēnijas valstsvienību. Izšķirošos vārtus pēc aizsargu paviršas darbības guva Mortens Grīns.

Ne Dānija, ne Slovēnijas hokejisti šajā pasaules čempionātā pie punktiem vēl nebija tikuši, turklāt, ņemot vērā, kā spēlē viņu (teorētiski) sīvākās sāncenses Baltkrievija un Norvēģija, nebūtu nekāds brīnums, ja šodienas savstarpējā spēlē Dānijai un Slovēnijai būtu labākā iespēja izcīnīt uzvaru Stokholmas apakšgrupā.

Spēles sākumā bija vērojama samērā ātra un atklāta cīņa, un vairākus momentus rādīja dāņu hokejisti, taču rezultātu septītajā minūtē atklāja slovēņi, kad pēc Blaža Gregorca metiena ripu pielaboja Roks Tičars – dāņu vārtsargs Simons Nīlsens ripu pārsteigts pamanīja tikai jau savos vārtos (1:0). Perioda beigās abas izlases apmainījās ar ļoti bīstamiem uzbrukumiem, taču, ja slovēņi savu izgājienu divi pret vienu noslēdza ar neprecīzu piespēli, tad dāņus apturēt bija iespējams tikai ar divu minūšu noraidījumu, ar kura izspēli viņi arī iesāka otro periodu.

Tajā gan viņi neko prātīgu izveidot nespēja, taču turpinājumā ar presingu vairākas minūtes neļāva slovēņiem uzsākt normālu uzbrukumu. Aktīvā darbība pretinieku zonā arī ļāva vienam pret vārtiem izrauties Kimam Stālam, kurš ar metienu zem vārtsarga Kristena kājsargiem izlīdzināja rezultātu (1:1). Slovēņi gan uzreiz atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu, kurš tika apturēts, nogāžot viņu uzbrucēju no kājām, taču noraidījums nesekoja. Slovēņi vairāk uzbruka arī turpmākajā perioda gaitā, kas noveda pie pirmā dāņu noraidījuma. Tā laikā gan viens pret vārtiem izrāvās Dānijas uzbrucējs Mikels Bedkers, taču pašā pēdējā brīdī zaudēja līdzsvaru un netrāpīja pa ripu. Pēc rupja Mortena Madsena pārkāpuma dāņi uz brītiņu arī palika trijatā, un pavisam drīz Roks Tičars guva savus otros vārtus spēlē (2:1).

Trešajā periodā vairākumā atkal nokļuva dāņi, un otrās trešdaļās grēkāzis Madsens ar spēcīgu plaukstas metienu rezultātu izlīdzināja. Tas mudināja slovēņus uzbrukt arvien aktīvāk, un kādā epizodē 52. minūtē Marcels Rodmans pat iestūma vārtos dāņu vārtsargu, tiesa, bez ripas. Rezultāts pamatlaikā gan nemainījās, pat par spīti dāņu pēdējo minūšu spiedienam, un uzvarētāju nācās mēģināt noskaidrot papildlaikā.

Papildlaiku komandas uzsāka ar diezgan atvērtu hokeju, tiesa, nedaudz pārāk atvērti nospēlēja slovēņu aizsargi, pazaudējot ripu aizvārtē, un Mortens Grīns izslidoja vārtu priekšā un izrāva Dānijas uzvaru (3:2).

Slovēnija – Dānija 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

Vārti: 6:11 Roks Tičars (Blažs Gregorcs, Mitja Robars) (1:0) 22:34 Kims Stāls (Markuss Lauridsens, Mortens Madsens) (1:1) 34:41 Roks Tičars (Mitja Robars, Blažs Gregorcs) (2:1) 45:58 Mortens Madsens (Kims Stāls, Jespers Jensens) (2:2) 61:53 Mortens Grīns (Larsens Filips) (2:3)Metieni: 17:25Soda minūtes: 4:4Vārtsargi: Roberts Kristans – Simons Nīlsens