19.05.2013. 19:00
Par pasaules motošosejas čempionāta sezonas ceturtā posma - Francijas”Grand Prix” – uzvarētāju svētdien kļuva Danijs Pedrosa no “Repsol Honda” komandas, kuram šī bija otrā uzvara pēc kārtas, ziņo LETA.

Kā ziņots, Pedrosa pirms divām nedēļām triumfēja mājas sacīkstē Spānijas”Grand Prix”.

Spānis par gandrīz piecām sekundēm apsteidza britu Kalu Krutčlovu no “Monster Yamaha” vienības, kam šis bija labākais sasniegums karjerā. Trešais finišēja šīs sezonas debitants spānis Marks Markess no “Repsol Honda” komandas, kurš bija labākais kvalifikācijas sacensībās.

Brauciena sākumā Markess pēc saslīdēšanas atkrita uz astoto vietu, tomēr varonīgi spēja aizcīnīties līdz pjedestālam.

Pēc šī panākuma Pedrosa ar nopelnītajiem 83 punktiem ieguvis “MotoGP” kopvērtējuma līdera godu. Uz otro pozīciju ar 77 punktiem noslīdējis Markess, bet trešais ir Horhe Lorenso (“Yamaha Factory”) ar 66 punktiem, kurš šoreiz finišēja vien septītais..

Šosezon “MotoGP” klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.

Pēc pagājušās sezonas karjeru noslēdza divkārtējais pasaules čempionsKeisijs Stouners no Austrālijas, tikmēr Lorenso pērn kļuva par divkārtēju pasaules čempionu. Pirmoreiz viņš titulu izcīnīja 2010.gadā.