22.03.2015. 13:57
Titulētā Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva svētdien pirmo reizi karjerā izcīnīja Pasaules kausu sezonas noslēguma kopvērtējumā. Svētdien Krievijā tika aizvadīts Pasaules kausa sezonas pēdējais - devītais - posms. 12,5 kilometru garajās masu starta sacensībās uzvaru izcīnīja vāciete Laura Dālmeiere, kurai šis ir labākais sasniegums karjerā, turklāt šaušanā viņa nepieļāva nevienu kļūdu.

Vācijas biatloniste finišā par 7,1 sekundi apsteidza čehieti Gabrielu Soukalovu, kura arī ugunslīnijās nepieļāva nevienu kļūdu, bet pirmo trijnieku noslēdza Francijas biatloniste Marija Dorina.

Tikmēr Domračevai pietika ar ceturto vietu, lai viņa spētu nosargāt vadību Pasaules kausa kopvērtējumā un savā īpašumā iegūt Lielo kristāla globusu, jo tikai 13.pozīcijā finišēja viņas šīs sezonas lielākā konkurente somiete Kaisa Mekereinena.

Savukārt sezonas uzvarētājas titulu masu startā savā īpašumā ieguva vāciete Franciska Preisa, kura svētdien bija sestā.

Pasaules kausa kopvērtējumā Domračeva izcīnīja pirmo vietu, iekrājot 1092 punktus, kamēr Mekereinenas rēķinā bija 1044 punkti. Tikmēr trešo vietu ar 865 punktiem izcīnīja ukrainiete Valentīna Semerenko, kura svētdien noslēdzošajās sacensībās bija desmitā.

Jau iepriekš Domračeva bija nodrošinājusi Pasaules kausa titulu sprintā.

Pirms tam notikušajās masu starta sacensībās Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs bija 11.vietā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933