20.12.2015. 07:38
Nacionālās hokeja līgas rezultatīvākā komanda Dalasas „Stars” šonakt mačā pret citu favorīti Monreālas „Canadiens” guva pārliecinošu uzvaru ar 6:2, kamēr Toronto „Maple Leafs” negaidīti pārliecinoši ar 5:0 sakāva Losandželosas „Kings”.

Monreālas „Canadiens” ieradās Dalasā ar tikai divām uzvarām pēdējās deviņās spēlēs un šo statistiku uzlabot neizdevās. Tā vietā Monreāla piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, par ko parūpējās līgas līdere „Stars”. Dalasa pirmā sasniegusi 50 punktu robežu, kamēr Monreāla, joprojām spēlējot bez savainotā vārtsarga Kerija Praisa, ar 43 punktiem joprojām saglabā Atlantijas okeāna divīzijas līderes godu.

Šodienas spēlē Dalasa izvirzījās vadībā jau 94. sekundē, kad Džeisons Speca ātrajā uzbrukumā trīs pret diviem nomānīja gan aizsargus, gan vārtsargu un ar negaidītu metienu guva vārtus. Spēle gan turpinājās visai līdzvērtīgi, taču Monreāla tika satriekta otrā perioda sākumā, kad īsā laika sprīdī vārtus guva Džeimijs Benns un Patriks Šārps, panākot jau 3:0. Monreāla vairākumā vienus vārtus atguva, taču sekoja Tailera Seigina atbilde vēl otrā perioda izskaņā, bet trešā perioda sākumā Benns vēlreiz iemeta vairākumā. Dalasa kopumā realizēja trīs no astoņiem vairākumiem, tiesa, ielaida vienus vārtus mazākumā, kas gan neskādēja pārliecinošai uzvarai ar 6:2.

Pa trim punktiem Specam (1+2) un Bennam (2+1), bet Šārpam un Seiginam pa diviem punktiem. Dalasa šosezon vidēji spēlē guvusi 3.45 vārtus, kas ir pārliecinoši labākais rādītājs līgā, bet Benns un Seigins katrs ar 44 punktiem ir otrajā un trešajā vietā līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, piekāpjoties vien Patrika Keina 48 punktiem. Benns pēc šīs nakts spēles arī nonācis NHL labāko vārtu guvēju saraksta virsotnē.

Ļoti pārliecinoša uzvara šonakt arī Toronto, kura savā laukumā ar 5:0 sasita Losandželosas „Kings”. „Maple Leafs” gan joprojām ir pēdējā vietā Atlantijas okeāna divīzijā un par trim punktiem atpaliek no „Sabres”, taču pret „Kings” izvirzījās vadībā sestajā minūtē pēc Leo Komarova pielabota metiena. Rezultāts 1:0 saglabājās vēl līdz 44. minūtei, kad „Kings” aizsardzība pajuka – austrietis Mihaels Grābners guva divus vārtus pēc kārtas, Komarovs iemeta vēl vienus, un beigās tika nokārtota sagrāve ar piecu vārtu pārsvaru. Komarovs tajā atzīmējās ar 2+1, bet Grābners ar 2+2 pamanījās vienā spēlē atkārtot sezonas pirmajos 28 mačos kopā iespēto.

Pēc galvenā trenera maiņas nekur nav pazudušas „Penguins” neveiksmes – šonakt ciests piektais zaudējums pēc kārtas, un šajās piecās spēlēs zvaigžņotais „Penguins” sastāvs guvis tikai sešus vārtus. Šonakt ar 1:2 nācās atzīt „Hurricanes” pārākumu, kura ar diviem vārtiem vairākumā izvirzījās vadībā jau pirmajā periodā. 22. minūtē sekoja Jevgeņija Malkina atbilde, arī vairākumā, taču tie tā arī palika pēdējie vārti šajā spēlē.

„Hurricanes” nu vairs tikai par diviem punktiem atpaliek no „Penguins” Metropoles divīzijā, kamēr Malkina un Sidnija Krosbija pārstāvētā komanda ar 71 vārtiem 32 spēlēs ir priekšpēdējā vietā līgā rezultativitātes ziņā. Mazāk vārtus (70) guvusi tikai „Flyers”, kura šonakt ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās Kolumbusai. Savukārt „Avalanche” guvusi piekto uzvaru pēc kārtas, pārliecinoši apspēlējot „Oilers” ar 5:1, lai arī metienu skaita ziņā Edmontonas pārsvars bija visai ievērojams 40:29. Lielisks Kolorādo vārtos bija Semjons Varlamovs, kurš atvairīja 39 metienus