06.08.2015. 09:59
Otro UCI starptautisko sacensību pjedestālu šosezon guvis šosejas riteņbraucējs Jānis Dakteris (''Team Differdange-Losch''), izcīnīdams otro vietu Ungārijas svelmē.

''Tour de Hongrie'', kā pirmsākumi meklējami starpkaru periodā, atgriezies apritē pēc septiņu gadu pārtraukuma un ieguvis UCI 2.2 kategoriju. Pēdējās sezonās tā vietā Ungārijā norisinājās ''Central European Tour'' divu dienu velobrauciens, kur Budapeštas lielajā balvā 2011. gadā triumfēja latvietis Andris Smirnovs. Šonedēļ notiekošo 36. Ungārijas tūri sastāda sešas sacensību dienas un 700km kopējā distance. Dalībnieki otrdien varēja iesildīt kājas turpmākajiem etapiem ar simbolisku 1,2km prologu. Dakterim šajā īsajā distancē dalīta 30. vieta, par sešām sekundēm piekāpjoties uzvarētājam - vācu jaunajam braucējam Manuelam Porzneram.

Trešdienas programmā pirmais grupas brauciens. 112km distance ar diviem ceturtās kategorijas kāpumiem un trīs noslēdzošiem pilsētas apļiem pie varenā Balatona ezera. Lai gan distance bija īsa, etaps sportistiem sagādāja nopietnu pārbaudījumu, par ko parūpējās tāds pats karstums, kāds valdīja arī Latvijā - virs 30 grādiem. Laikapstākļi netraucēja Dakterim izcelties ar aktivitāti, un tas deva vēlamo rezultātu, proti, Jānis iekļāvās desmit braucēju izšķirošajā atrāvienā, kurā ar latvieti brauca arī viņa komandas biedrs Ivans Centrone.

Kulmināciju brauciens sasniedza pilsētas apļos, kad līderu pulks bija sarucis līdz sešiem vīriem. Viņu vidū joprojām droši brauca arī Dakteris. Keštejas ielās ar tās bruģa sektoriem un prasīgo kāpumu ātrākais izrādījās pieredzējušais slovāks Marošs Kovāčs (''Kemo Dukla Trencin''), kurš šovasar 38 gadu vecumā valsts čempionātā ITT braucienā piekāpās vienīgi Peteram Saganam. Pēc desmit sekundēm kā otrais finiša līniju šķērsoja Latvijas riteņbraucējs. Medaļa un UCI punkti izcīnīti! Aiz muguras Jānis atstāja vēl vienu Kemo Dukla Trencin pārstāvi, kamēr peletons sekoja nepilnu pusotru minūti pēc dienas uzvarētāja. Desmitā vieta Daktera komandas biedram ungāram Krištianam Lovaši.

Līdz ar šo sasniegumu Dakteris kopvērtējumā pakāpies uz otro pozīciju, 12 sekundes aiz līdera Kovāča. Jānim šis ir otrais UCI sacensību pjedestāls 2015. gada sezonā. Maijā latvietis ierindojās trešajā vietā ''Baltyk-Karkonosz Tour'' (2.2) daudzdienās Polijā. Arī tad mūsu riteņbraucējs pabija sešu braucēju atrāvienā.

Ceturtdien gaidāms 200km garš otrais etaps, bet tūres noslēgumu peletons sasniegs svētdien, 9. augustā Budapeštā. Velobraucienā startē kopumā 92 riteņbraucēji, un sacensību organizatori līdzās pašmāju sportistiem piesaistījuši vairākas UCI kontinentālās vienības no ārzemēm, kā ''Team Differdange-Losch'' (Luksemburga), ''Team Stolting'' (Vācija), ''Team FixIT.no'' (Norvēģija), ''Amplatz BMC'' (Austrija), ''Kemo Dukla Trencin'' (Slovākija), ''Start-Massi Cycling Team'' (Paragvaja).

V Braucējs Valsts Komanda Laiks
1. Marošs Kovāčs Slovākija Kemo Dukla Trencin 2:19:26
2. Jānis Dakteris Latvija Team Differange-Losch +0:00:10
3. Patriks Tibor s Slovākija Kemo Dukla Trencin +0:00:14
4. Ivan Stevičs Serbija Nankang-Dynatek +0:00:26
5. Ostra Polkerts Nīderlande West-Frisia +0:00:28
6. Peters Kuštors Ungārija Amplatz BMC +0:00:33

Izmantotie resursi:Dakteris kurina atrāvienu un kāpj uz pjedestāla...CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties