05.08.2015. 13:09
Latvijas basketbolists Dairis Bertāns „LMT Straumē” izteica savu viedokli par dalību Vasaras līgā Ziemeļamerikā, kā arī norādīja, ka vēlētos izmantot iespēju piedalīties tajā arī nākamajā vasarā.

Dairis Bertāns norādīja, ka NBA Vasaras līgā viņš līdz galam nepalika, jo kluba vadība bija skaidri un gaiši pateikusi, ka šosezon viņam līgumu piedāvāt nevarēs: „Tas bija forši, ka tā atklāti pateica, nevis ļāva neziņā spēlēt līdz Vasaras līgas beigām. Piedāvāja gan, ka, ja vēlos varu palikt līdz Vasaras līgas galam, taču man bija arī kāzas un izlases lietas tuvojās. Taču, ja nākamsezon būs iespēja atkal spēlēt Vasaras līgā, domāju, ka to izmantošu. Negribas palaist garām šādas iespējas, kad NBA ir tik tuvu.”

Vaicāts par Vasaras līgas līmeni un vai Bertāns pats sajutis, ka var spēlēt NBA, basketbolists atbildēja, ka vismaz viņiem licies, ka Vasaras līgā ir vēl grūtāk spēlēt nekā regulārajā sezonā: „Tur katrs sitās par sevi, arī tavi komandas biedri. No komandas parasti līgumu iegūst tikai viens, retos gadījumos divi vai vairāk, un tā iespēja ir tik maza, tādēļ katrs cenšas to izmantot. Gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, katrs tur sitās par visiem 100 procentiem. Cik nu man sanācis redzēt NBA regulārās sezonas spēles, tad liekas, ka tur tas viss nedaudz mierīgāk.”

„Visi saka, ka iekļūt NBA ir daudz grūtāk nekā noturēties,” sacīja Bertāns, „un tā grūtākā daļa man vēl joprojām priekšā. Nākamajā sezonā, ja būs iespējas, noteikti būšu atvērts arī citu klubu piedāvājumiem, ne tikai „Spurs”, taču no sava redzētā uzreiz liekas, ka Sanantonio ir čempionu klubs. Darbs un kluba pārstāvu attieksme, arī pret mani, mudināja tā domāt. Dalasā tā, piemēram, nebija, savukārt Bostonā jau nedaudz līdzīgi.”

Bertānam tika vaicāts arī par viņa sapņu zemi, taču ilgi atbilde nebija jāmeklē: „Es pavisam noteikti dzīvošu Latvijā. It sevišķi tagad tā liekas, kad spēlēju Bilbao, kur tik forši dzīvot. Taču kā nāk sezonas beigas, tā arvien vairāk gribās atpakaļ mājās, atpakaļ uz Latviju. Speciāli sākt spēlēt sliktāk, lai ātrāk noslēdzas sezonu, gan, protams, nedomāju, taču pagājušajā sezonā, kad jau februārī praktiski zaudējām izredzes par kaut ko pacīnīties bija grūtāk, un laiks vilkās ilgi.”

Dairis Bertāns kopā ar Latvijas izlasi pirmo pārbaudes spēli aizvadīs piektdien, kad pretim nāks Polijas izlase, bet svētdien paredzēta spēku izmēģināšana pret Slovēnijas izlasi. Izlases kandidātu sarakstā šobrīd ir 17 spēlētāji, bet treneris Ainars Bagatskis norādījis, ka pēc šīm divām pārbaudes spēlēm tiks veikta nākamā sastāva izsijāšana.

Izmantotie resursi:straume.lmt.lv / Sports / Ceļā uz...Latvijas Basketbola savienībaLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties