22.03.2015. 16:54
Latviešu aizsargs Dairis Bertāns svētdien guva 15 punktus Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) regulārā čempionāta mačā, kas gan neglāba viņa pārstāvēto «Bilbao Basket» komandu no zaudējuma.

«Bilbao Basket» izbraukumā ar 64:76 (12:13, 18:21, 19:21, 15:21) piekāpās Saragosas CAI.

Dairis Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 21 minūti un 37 sekundes, pa to laiku realizējot divus no sešiem divpunktu metieniem, trīs no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus.

Tāpat latvieša rēķinā divas rezultatīvas piespēles, četras piezīmes un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie desmit efektivitātes punktiem.

Savukārt panākumu izcīnījusi talantīgā Kristapa Porziņa pārstāvētā «Sevilla», kas savu skatītāju priekšā ar 74:65 (17:17, 26:17, 11:8, 20:23) pārspēja Madrides «Movistar Estudiantes» basketbolistus.

Porziņģis šoreiz nospēlēja 21 minūti un 18 sekundes, gūstot deviņus punktus. Latvijas basketbolists iemeta divus no pieciem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un abus soda metienus.

Porziņģis izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, izpelnījās divas personiskās piezīmes, vienreiz uz noteikumu pārkāpumu izprovocēja pretinieku un tika pie deviņiem efektivitātes punktiem.

Pie uzvaras svētdien tikusi Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas «Laboral Kutxa», kas izbraukumā ar 95:66 (29:19, 26:16, 19:17, 21:14) sagrāva Sansevastjanas «Gipuzkoa Basket».

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 28 minūtes un 16 sekundes, gūdams astoņus punktus. Latvietis realizēja vienīgo divpunktu metienu un divus no pieciem tālmetieniem. Tāpat viņa rēķinā arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena piezīme un deviņi efektivitātes punkti.

Tikmēr sestdien kārtējo zaudējumu cietusi Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas «Montakit», kas savā laukumā ar 82:88 (14:21, 19:19, 18:26, 31:22) piekāpās Santjago de Kompostelas «Rio Natura Monbus» basketbolistiem.

Šmits šajā cīņā nospēlēja trīs minūtes un 36 sekundes, metienus pa grozu neveicot. Tiesa, pa šo laiku latvietis pamanījās nopelnīt trīs piezīmes un -3 efektivitātes punktus.

Čempionāta kopvērtējumā «Bilbao Basket» komanda ar 17 uzvarām 25 cīņās ieņem ceturto vietu, «Laboral Kutxa» ar 14 uzvarām atrodas sestajā pozīcijā, bet «Sevilla» un «Montakit» vienības izcīnījušas attiecīgi septiņas un sešas uzvaras, kas tām dod 16. un 18.vietu 18 klubu konkurencē.

Pēc regulārā čempionāta spēlēm izslēgšanas turnīrā startēs astoņas labākās komandas, bet divi vājākie klubi zaudēs vietu čempionātā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222