01.07.2013. 15:16
22. jūnijā čempionu līgas sacensībās Nīderlandē latviešu spēkavīrs Dainis Zāģeris izcīnīja augsto ceturto vietu, kas viņam deva iespēju startēt „The Worlds Strongest Man”.

Nīderlandē uzvaras laurus plūca mūsu kaimiņvalsts, Lietuvas atlēts Židrūnas Savickas, aiz sevis atstājot Hafthoru Juliusu Bjornsonu no Islandes, Kristofu Radzikovski no Polijas un mūsu Daini Zāģeri, kurš līgas kopvērtējuma tabulā pašlaik ierindojas otrajā vietā un tas patiesi ir augsts sasniegums. Nīderlandē atlēti veica sešus vingrinājumus. Pirmais vingrinājums bija baļķa celšana uz maksimālo svaru. Pirmā vieta Savickam, kurš pacēla 202.5 kg, otrais palika polis Radzikovskis (200 kg), bet Zāģerim trešā vieta un pacelti 185 kg.

Nākamajā vingrinājumā atlētiem bija jānes 3 paklāju ruļli, kuru svars 80 kg un jāvelk interesanta metāla konstrukcija ar traktora riepām. Pirmais šajā vingrinājumā Hafthors ar rezultātu 44.63 s, otrais palika Dainis Zāģeris (1.03 s), bet trešā vieta Židrūnam Savickam (1.05.88 s). Trešajā vingrinājumā atlētiem bija jāvelk smagā automašīna, kuras svars 17 tonnas. 24.34 sekundēs automašīnu novilka Hafthors, viņam pirmā vieta, nedaudz vairāk kā 27 sekundēs šo vingrinājumu paveica Savickas, viņam otrā vieta, bet trešais palika Alekss Mūnens (29.44 s).

Ceturtajā vingrinājumā atlētiem bija jānes 430 kg smagi nēši. Trešā vieta Lauri Nami (19.53 s), otrs ar rezulātu 14.81 s palika Radzikovskis, bet pirmā vieta Židrūnam Savickam (14.15 s). Stafetē, kas bija piektais vingrinājums, 10 metrus bija jānes 3 apaļi gāzes baloni, kuru svars 80, 90, 120 kg un jānovieto tie uz platformas. Trešo vietu izcīnīja Radzikovskis (18.03), otrais palika mūsu atlēts Dainis Zāģeris (17.77), bet pirmā vieta Hafthoram (16.02).Pēdējais vingrinājums bija akmeņu celšana. Dainim, diemžēl tikai astotā vieta, jo pietrūka līmes un akmeņi slīdēja no rokām, taču pirmā vieta un jauns pasaules rekords šajā vingrinājumā islandietim Hafthor (18.31 s), otrs palika Savickas (20.41 s), bet trešā vieta Lauri Nami (27.37 s).