22.11.2017. 17:05

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) šodien pieņēma lēmumu par dopinga lietošanu Soču olimpisko spēļu laikā sodīt zelta medaļas ieguvēju Aleksandru Tretjakovu un trīs Krievijas skeletonistes. Tretjakovam uz mūžu aizliegts piedalīties olimpiskajās spēlēs. Atgādinām, ka Soču olimpiādē Martins Dukurs ieņēma otro vietu, bet viņa brālis Tomass bija ceturtais.

"No vienas puses tas nav pārsteigums, bet no otras puses tomēr ir. Kad medijos parādījās informācija par krievu distanču slēpotāju diskvalificēšanu, tad arī pie mums apkārt par to runāja. Ir sajūta, ka mūsu starptautiskā federācija (IBSF) varētu nostāties viņu pusē, kā tas notika pagājušajā sezonā pēc krievu diskvalifikācijas Altenbergā. Pagaidām tas ir tikai SOK lēmums, tādēļ no olimpiskajām spēlēm diskvalificētie sportisti turpinās startēt Pasaules kausa posmos. Viņi turpinās klaigāt, ka Maklārens ir muļķis, bet Osvalds ir blēdis."

"Ir grūti iedomāties, kā Krievija varētu pašattīrīties pēc šādiem notikumiem. Nedomāju, ka kādu dienu viņi nožēlos izdarīto un atzīs savas kļūdas. Tā vietā meli turpināsies," paredz Dukurs. "Diemžēl IBSF ir finansiāli cieši saistīta ar Krieviju. Rodas sajūta, ka arī IBSF prezidentam Ivo Ferriāni ir kaut kāda saikne ar Krieviju."

Dukurs nav pārliecināts, vai Martins un Tomass jebkad taustāmā veidā iegūs Soču olimpisko spēļu medaļas. "Bobsleja stūmējs Vojevoda jau medijos izteicās - ja kāds grib viņa medaļu, lai brauc tai pakaļ pie viņa uz Sočiem un pamēģina atņemt. Šiem cilvēkiem ir pavisam cita filozofija. Krievija diskvalificētajiem neņem nost ne naudu, ne piešķirtās automašīnas, tā vietā drīzāk piešķirot kompensācijas. Tā viņi turpina čurāt pret vēju."CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties