01.12.2017. 18:38

"Cerēju, ka lēmums šoreiz būs citādāks, jo pierādījumu bija vairāk, nekā gada sākumā, kad arī tika piespriestas pagaidu diskvalifikācijas. Tas liecina, ka ir kādi citi spēki, kas ietekmē šos lēmumus. Šoreiz bijām pārliecināti, ka viņi netiks cauri sveikā. Acīmredzot, ir citas sviras," teica Dainis Dukurs.

IBSF Uzklausīšanas komisija piektdien uzklausīja skeletonistus Aleksandru Tretjakovu, Jeļenu Ņikitinu, Olgu Potiļicinu, Mariju Orlovu un Sergeju Čudinovu, kā arī bobslejistus Aleksandru Kasjanovu, Aleksandru Zubkovu, Alekseju Puškarevu un Iļviru Huzinu.

Pēc uzklausīšanas IBSF nonāca pie secinājuma, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, lai saglabātu spēkā sportistu pagaidu diskvalifikācijas. Uzklausīšanas komisija aicina Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) pēc iespējas ātrāk IBSF prezentēt pamatotu lēmumu, lai varētu veikt turpmākās darbības.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā 2014.gada Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 25 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Pirmdien SOK publicēja 46 lappušu garu detalizētu skaidrojumu par diskvalificētā distanču slēpotāja Aleksandra Ļegkova lietu, un, visticamāk, šādi ziņojumi būs arī par pārējiem sodītajiem sportistiem.

"Slēpošanas federācija arī Ļegkovu tik viegli nevarēja dabūt malā. Grūti spriest, vai IBSF pārliecinās jaunie argumenti. Tur ir citi spēki, krievi visu laiku presē. Tas ir spļāviens sejā "tīrajiem" sportistiem. Šo visu laiku bija pārliecība, ka lēmums būs citādāks. Ja Latvijas sportisti kaut ko tādu izdarītu, viņi sen jau būtu iznīcināti," skaidroja Dukurs.

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šobrīd gatavojas nākamajam Pasaules kausa posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Vācijas trasē Vinterbergā.

"Šodien saņemsim tehniku no Ziemeļamerikas. Martins mainīs skeletonu, arī Tomass šo to uzlabos. Tagad būs daudz mierīgākas trases, nekā Ziemeļamerikā. Pasaules kausa posmos startējam ar domu par kaut ko augstāku," atzīmēja D.Dukurs.

SOK šobrīd diskvalificējusi 25 Krievijas sportistus, kuri piedalījušies valsts atbalstītā dopinga programmā. Ja sākotnējais pārbaudāmo lietu skaits bija 28, tad piektdien SOK ziņo, ka izmeklē par astoņiem gadījumiem vairāk, līdz ar to, iespējams, sekos vēl 11 diskvalifikācijas.

Izmantotie resursi:LETAAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties