28.01.2016. 22:55
2015. gada Daugavpils labākais sportists, daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs (16) šovakar Eiropas čempionāta garajā programmā demonstrēja lielisku sniegumu un sacensību noslēgumā ar 204.24 punktiem ierindojās 12. vietā. Latvijas ledus duets šodien finišēja 22. pozīcijā.

Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā sacentās 35 daiļslidotāji. Olimpiskā čempiona Alekseja Urmanova trenētais daugavpilietis Vasiļjevs ir šī čempionāta debitants un viens no jaunākajiem, tomēr viņš jau paspējis iegūt daiļslidošanas pasaules zinātāju ievērību. Pirms starta mūsu sportists kotējās 8.-9. pozīcijā, bet kā izteikts līderis pozicionējās spānis Havjers Fernandess. Kā jau ziņots, divu kritienu dēļ mūsu sportists īsajā programmā ieguva 68.32 punktus un ierindojās 14. vietā.

2016 .gada Eiropas čempionāta garajā programmā Deniss Vasiļjevs saņēma 135.92 punktus un abu programmu summā ieguva 12. vietu. Šis sasniegums dod ceļazīmi uz nākamās sezonas Latvijas olimpisko vienību. Ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja spānis Havjers Fernandess, kurš tagad kļuvis par visu laiku otro, kurš pārsniedzis 300 punktu robežu.

Šodien ar īso deju uzstājās Latvijas duets Olga Jakušina (18) un Andrejs Ņevskis (22). Mūsu dejotāji sasniedza personisko rekordu (49.49 punkti), tomēr nekvalificējās izvēles dejai. Latvijas ledus dejotājiem pietrūka tikai 0.68, un sacensību noslēgumā sanāca 22. pozīcija. Īsajā programmā uzvarēja pērnā gada vicečempioni Anna Kapelīni un Luka Lanote (Itālija).

Kā jau ziņots, Latvijas sieviešu daiļslidošanas līdere Angelina Kučvaļska pēc īsās programmas ieņem augsto 5. vietu. 29. janvāra vakarā dāmas rādīs garo programmu.