05.10.2015. 11:53
Slovākijas galvaspilsētā Bratislavas noslēgušās "Nepela Trophy" sacensības daiļslidošanā. Latvijas labākā daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska spēcīgā konkurencē ierindojās 10. vietā.

Angelīna Kučvaļska (16) īsajā programmā sasniedza personisko rekordu (53.38 punkti), savukārt garajā programmā tik labi nesekmējās - kritiens neļāva gūt iecerēto punktu ražu un nācās samierināties ar 97.00. Abu programmu kopvērtējumā mūsu sportiste nopelnīja 150.38 punktus un finišēja 10. vietā.

"Nepela Trophy" sieviešu sacensībās startēja 21 dalībniece, sastāvs bija visai spēcīgs. Divas krievietes, divas japānietes, kanādiete un zviedriete pirmajā dienā bija labākas par mūsu sportisti, kura ieņēma 7. pozīciju. Savukārt otrajā dienā Kučvaļsku apsteidza arī pērnā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļniece, mājiniece un itāliete. Bartislavā uzvaru izcīnīja sacensību galvenā favorīte Jevgeņija Medvedeva (Krievija), otrajā vietā ierindojās viņas tautiete Anna Pogorila, bet trešā bija vēl viena krieviete Marija Artemjeva.

Sacensības notika hokeja kluba Bratislavas "Slovan" mājas spēļu arēnā, nākamā gada sākumā tur risināsies Eiropas čempionāts daiļslidošanā. Kontinentālā čempionāta ģenerālmēģinājums tā īsti neizdevās, jo "Nepela Trophy" starta dienā organizatoriem bija pamatīgas problēmas - pievīla rezultātu skatīšanas sistēma, īsās programmas pirmajā daļā pēc daiļslidotāju uzstāšanās rezultāti netika paziņoti pat arēnā, savukārt interneta lietotājiem video tiešraide tika piedāvāta bez skaņas.

Kā jau ziņots, 2015. gada Eiropas meistarsacīkstēs Kučvaļska izcīnīja augsto 7. vietu un ieguva ceļazīmi uz Latvijas Olimpiskās vienības pamatsastāvu. Pērnā gada Eiropas čempionātā visu pjedestālu okupēja Krievijas daiļslidotājas. Arī nākamā gadā čempionātā krievietes gatavojas sagrābt visas godalgas, viņām iekšējā konkurence tagad ir vēl iespaidīgāka, jo klāt nāk jaunās talantes un pēc gada pauzes atgriežas divas Soču olimpisko spēļu čempiones.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Spānijas ziemeļu pilsētā Logronjo tikmēr risinājās junioru "Grand Prix", kur Latvijas pārstāve Darja Šatibelko savāca 100.19 punktus un finišēja 20. vietā. Šosezon šajā līmenī vairākas mūsējās vairāk vai mazāk palikušas zem 100 punktiem.