06.01.2016. 16:02
ASV trīskārtējās čempiones Ešlijas Vāgneres treneris, armēnis Rafaels Arutunjans norāda, ka Krievijā tiek štancētas jaunās daiļslidotājas, kuras izkonkurē līdzšinējās līderes. Sievietēm ir grūti sacensties ar jaunajām talantēm.

"Sieviešu daiļslidošanas līderes tagad bieži mainās. Ir bīstama tendence, ka parādās tādas kā Jevgeņija Medvedeva. Bah! Un viņa parādījās. "Grand Prix" finālā jau bija favorīte, iepriekšējā gadā bija Jeļena Radionova, bet vēl gadu iepriekš - Jūlija Ļipņicka. Vismaz mani tas biedē," atzīst Rafaels Arutunjans. "Viņas izaugs un nāks nākamās? Nebūs jāatceras uzvārdi? Ja skatāmies vēsturē, tad bija Irina Rodņina: uzvārds - leģenda. Bet tagad: viena, otra, trešā..."

Kā jau ziņots, 2015. gada decembrī Krievijas čempionātā Soču olimpiskās čempiones Adelīna Sotņikova un Jūllija Ļipņicka ierindojās sestajā un septītajā vietā, bet aizvadītā gada Eiropas un pasaules čempione Jeļizaveta Tuktamiševa nacionālajā čempionātā palika vien astotā. Minētās trīs zvaigznes netika kārotajā trijniekā, kas izcīnīja ceļazīmes uz janvāra Eiropas čempionātu.

Daiļslidošanā meitenes gūst lielus panākumus jau agrā vecumā, pieaugušajām ir grūti konkurēt ar jaunajām talantēm. "Man ir tāds iespaids, ka šī sporta veida jaunināšanas rezultātā meitene ar zēna ķermeni sacenšas ar sievieti. Nevienlīdzīgi apstākļi. Es šīm meitenēm dotu bandāžu, pieliktu porolona pēcpusi, vēl kādu silikonu priekšpusē un teiktu: ej, paslido, pamēģini! Pieaudzis cilvēks pasniedz tēlu citādi, ir izpratne par to, ko vēlas pateikt uz ledus. Bet mazais - veikls, mobils, bez medaļu nastas - iznāk un sāk griezties. Sarežģītu elementu apmācības tehnoloģija ir pilnveidojusies, līdz ar to šīs sportistes tiek štancētas. Kur mūs aizvedīs šī jaunināšana? Un kur lai paliek tās sievietes, kuras ir meiteņu izsistas? Drīz mēs redzēsim, vai viņas ir izsitušas Jūliju Ļipņicku galīgi. Kā jūs domājat: izsita vai tomēr atgriezīsies? Adelīnu Sotņikovu izsita vai viņa atgriezīsies? Jevgeņija Medvedeva parādās un likvidē viņas kā klasi. Pēc tam parādīsies nākamā un likvidēs tagadējās līderes. Amerikā tā nav, jo tur nav bērnu ražošanas fabrikas. Amerikā viss rodas spontāni, bet Krievijā ir štancēšanas konveijers," norāda speciālists.

Arutunjana audzēkne Ešlija Vāgnere olimpiskajās spēlēs Sočos ieņēma septīto vietu, 2015. gada pasaules čempionātā bija piektā, bet šomēnes viņa cīnīsies par savu ceturto zeltu ASV čempionātā.

Izmantotie resursi:rsport.ruNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties