05.09.2013. 15:16

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kā ziņots, trešdien Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) preses relīzē pavēstīja, ka Laura Daidera 21.jūlijā pasaules čempionāta posma laikā ņemtajās urīna analīzēs konstatēta aizliegtās vielas - klenbuterola - pēdas.

«Esam šokēti par jaunumiem, turklāt informēti tikām caur preses relīzi vienlaicīgi ar visu pasauli, nevis individuāli no FIM vai antidopinga komisijas,» izteicies Abramovs. «Līdz ar to neesam snieguši nekādus paskaidrojumus. Šobrīd cenšamies situāciju aptvert.»

Ekipāžas menedžeris stāstīja, ka šogad sportisti sākuši strādāt ar «Herbalife» sporta uzturu, bet paralēli lietojuši arī līdzšinējos uztura bagātinātājus.

«Iespējams, šis veidojis pārāk lielu koncentrāciju. Tāpēc pulveri nodosim laboratorijai, lai saprastu, vai tā tiešām varētu būt,» atzina Abramovs. «Nemeklējam vainīgos citu vidū, bet vēlamies saprast, lai nākotnē šādas kļūdas nepieļautu un būtu laba skola citiem sportistiem, kas lieto šādu uzturu.»

Klenbuterols paredzēts hroniskas astmas ārstēšanai, turklāt tas ir arī efektīgs tauku dedzinātājs, kas uzlabo vielmaiņu, stimulējot Beta-2 receptorus. Tā rezultātā organisms labāk izmanto taukaudus enerģijas iegūšanai.

Abramovs pieļāva, ka analīžu B proves pārbaude nemaz netiks pieprasīta. «Šobrīd veicam konsultācijas ar sporta mediķiem un speciālistiem no Latvijas Antidopinga komisijas. Šīs analīzes jāapmaksā pašam sportistam, un, ja prognozēsim, ka rezultāts būs negatīvs, atteiksimies no iespējas.»

Kā zināms, ja sportists atsakās no B proves pārbaudes, viņš automātiski atzīst sevi par vainīgu aizliegto vielu lietošanā.

Pēc šajā čempionātā aizvadītiem 11 posmiem Laura un viņa brāļa Jāņa ekipāža kopvērtējumā pagaidām atrodas trešajā vietā, un ekipāža ir apņēmības pilna cīnīties par šīs pozīcijas noturēšanu.

«Šobrīd domājam, kā Jānim godam pabeigt sezonu, meklējam brīvu sportistu, un, ja viss ies kā ieplānots, šajā nedēļas nogalē plānotajā pasaules čempionāta posmā Jānis Daiders būs trasē un veiksmīgi nobeigs sezonu,» uzsvēra Abramovs. «Tāpat viņš Latvijas izlases sastāvā noteikti brauks oktobrī paredzētajā Nāciju kausā.»

Tikmēr Latvijas Motosporta federācijas (LaMF) ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs sarunā ar aģentūru LETA atklāja, ka brāļi Daideri patiešām bijuši pārsteigti par FIM preses relīzi.

«Paša Laura ziņā šobrīd ir saprast, vai ir vērts veikt B provi. Tas tuvākajā laikā tiks izlemts pēc ārstu slēdziena, kurā taps skaidrs vielas koncentrācija sportista organismā. Ja Laurim būs pārliecība, ka viņš var B provē tikt labvēlīga rezultāta, tad to veiks un veiksmīga iznākuma gadījumā izdevumus segs FIM. Savukārt, ja viņam nebūs šīs pārliecības, tad otrreizēju pārbaudi nepieprasīs. Tas ir riska un stratēģijas jautājums,» sacīja Kuļikovs.

Ģenerālsekretārs nezināja, kāpēc tieši Laurim Daideram veiktas dopinga analīzes. «Iespējams, kādam bija radušās aizdomas, ka viņš kaut ko lieto, tāpat nevar izslēgt sazvērestības teoriju, jo brāļi Daideri šobrīd pasaules čempionāta kopvērtējumā atrodas trešajā vietā.»

Sportista organismā atrastais klenbuterols paredzēts astmas ārstēšanai, taču Kuļikovs norādīja, ka L.Daiders nav astmatiķis. Tāpat LaMF pārstāvis nezināja teikt, cik ilga diskvalifikācija sportistam varētu tikt piemērota - tā var būt arī ar atpakaļejošu datumu, kas varētu nozīmēt kopvērtējuma punktu atņemšanu.

Līdz pasaules čempionāta sezonas beigām atlikuši vēl trīs posmi, kas ik pēc nedēļas risināsies Francijā, Vācijā un Beļģijā. Ceturtajā vietā esošo beļģa Jana Hendriksa un latvieša Elvija Mucenieka ekipāžu Daideri pašlaik apsteidz par 18 punktiem.

Līdz šim labākais sasniegums brāļu Daideru karjerā bijis pasaules vicečempionu tituls 2011.gadā.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties