01.11.2013. 14:44
Šonakt plkst. 2:00 pēc Latvijas laika Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) laukumos tiks aizvadītas 13 regulārā turnīra spēles. Interesants duelis sagaidāms Ņujorkā, kur Bruklinas ''Nets'' cīnīsies ar Maiami ''Heat''. Pirms spēles psiholoģisko faktoru nozīmi uzsvēris ''Nets'' saspēles vadītājs Derons Viljamss, kurš atklāja, ka ceļš iepretim NBA čempiontitulam visupirms sākas spēlētāju galvās.

Bruklinas ''Nets'' mačos ar Maiami ''Heat'' zaudējusi 13 spēlēs pēc kārtas, turklāt pagājušosezon trīs neveiksmes tika piedzīvotas ar vidēji 21 punkta starpību. ''Ja runājam par aizvadīto gadu, nezinu, vai mēs kā komanda ticējām tam, ka esam labāki par ''Heat''. Manuprāt, lai mums būtu pa spēkam pieveikt Maiami, mums ir jābūt pārliecinātiem, ka esam labāka komanda nekā viņi un varam uzvarēt. Domāju, ka šosezon mums tas ir pa spēkam,'' pirms šīs nakts spēles ar pēdējo divu gadu NBA čempionvienību izteicies Bruklinas ''Nets'' saspēles vadītājs Derons Viljamss, kurš joprojām ārstē potītes savainojumu un regulārā turnīra pirmajā mačā ar Klīvlendas ''Cavaliers'' (94:98) spēlēja tikai 22 minūtes.

Saspīlējumu abu komandu starpā pastiprina bijušo Bostonas ''Celtics'' līderu un tagadējo ''Nets'' spēlētāju Kevina Gārneta un Pola Pīrsa sāncensība ar ''Heat'' līderi Lebronu Džeimsu. Pirmssezonas pārbaudes spēlē tieši Pīrss bija tas, kurš ar rupju noteikumu pārkāpumu apturēja Džeimsu no veiksmīga ātrā uzbrukuma, liekot noprast, ka mačos ar Bruklinas vienību viņu sagaida cīņa līdz asinīm. ''Viņiem [Pīrsam un Gārnetam] ir savas pagātnes sāncensības un nepatika pret citiem spēlētājiem. Ja kādam no mumss ir veci rēķini ar kādu no pretiniekiem, tad ar viņu cīnīsies visa mūsu komanda, un tā mēs spēlēsim visu gadu,'' kaujiniecisko komandas garu pasvītro Viljamss.

Veterānu apņēmību un agresīvo spēli vērtē arī ''Nets'' galvenais treneris Džeisons Kids, kuram diskvalifikācijas dēļ jāizlaiž regulārās sezonas pirmās divas spēles, tai skaitā šīs nakts mačs ar ''Heat''. ''Viņi zina tikai vienu - jāspēlē agresīvi ne tikai pret Maiami, bet katrā mačā. Nekādu brīvo metienu zem groza - Gārnets un Pīrss tev liks savus punktus nopelnīt ar soda metieniem. Tā spēlēs ne tikai viņi, bet visa mūsu komanda,'' noteic Kids, kuram šī sezona ir debija galvenā trenera amatā.

Pēdējo reizi ''Nets'' Maiami komandu pieveica 2009. gada martā, taču saspēles vadītājs Viljamss ir pārliecināts, ka komandas identitātes maiņa nākotnē nesīs labas lietas. ''Ja gribi iegūt čempiontitulu, tev jādomā, ka tava komanda ir labākā visā līgā. Esmu pārliecināts, ka tā domā gan Maiami, gan Čikāgas ''Bulls'', gan Oklahomsitija.''

Izmantotie resursi:Associated PressMona, orientēšanās sporta klubs Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties