02.08.2014. 19:23
Latvijas U16 meiteņu izlase Eiropas U16 čempionātā Ungārijas pilsētā Debrecenā trešajā spēlē izcīnīja Slovākijas kadetes – 57:58 (12:14, 33:31, 50:44). Jau pirms šīs spēles latvietes bija nodrošinājušas 1.vietu grupā un iespēju otro posmu sākt ar bilanci 2-0. F grupas turnīra pirmajā spēlē pirmdien plkst.21:30 jāspēlē ar Zviedrijas kadetēm (0-2). Vēl būs jācīnās ar Itālijas un Čehijas vienībām. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

„Tā kā spēles rezultāts nekādi nevarēja ietekmēt mūsu situāciju turnīra tabulā, ļāvām atvilkt elpu centra spēlētājai Dignai Strautmanei un saspēles vadītājai Maijai Gertsonei, kurām ir zināmas veselības problēmas.

Bez divām līderēm godam nocīnījāmies ar spēcīgo Slovākijas izlasi, īpaši aizsardzībā un pie groziem (atlēkušās 52-43). Tiesa, spēles, kuru rezultātam nav nozīmes, ir „viltīgas”. Brīžiem gadījās paviršības, kas ceturtajā ceturtdaļā neļāva nosargāt iepriekš iegūto nelielo pārsvaru.

Uzbrukumā pietrūka stabilitātes, atkal slikti metām sodus. Toties iepriecina agresivitāte, jo piespiedām pretinieces noteikumus pārkāpt daudz biežāk, nekā piezīmes saņēmām mēs  (sodi 20/42, pretiniecēm 12/19). Acīmredzot enerģiskā darbība paņem daudz spēku, kuru pietrūkst, stājoties uz soda līnijas. Uzlabojot realizāciju, ir iespējas nospēlēt vēl rezultatīvāk.

Gatavosimies otrā posma spēlēm. Gan Zviedrijas, gan Itālijas, gan Čehijas komandām ir savi trumpji, kurus vēl jāizpēta. Vieglas dienas mūs negaida, tomēr esam izcīnījušas labas izejas pozīcijas. Pirmais uzdevums – jāuzvar Zviedrija, lai nodrošinātu vietu ceturtdaļfinālā. Kad tas būs izdarīts, lūkosimies tālāk.”

Latvijas U16 izlases statistika: Sieviešu U16 izlase