01.06.2013. 15:25

Šodien par Krievijas kausa ieguvēju septīto reizi kļuva Aleksandra Cauņas pārstāvētā Maskavas CSKA, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica (1:1, pēcspēles sitienos 4:3) Mahačkalas "Anzhi".

Rezultāts tika atklāts jau spēles astotajā minūtē, kad Maskavas "CSKA" vadībā izvirzīja Ahmeds Musa – 1:0. Maskavieši minimālā vadībā noslēdza pirmo puslaiku, bet 75.minūtē ar lielisku tālsitienu izlīdzinājumu panāca Lasana Diara – 1:1. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām CSKA palika mazākumā, jo noraidīts tika Pontuss Vernblūms. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti un arī papildlaikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus.

Tādejādi uzvarētāju vajadzēja noteikt 11 metru soda sitienu sērijā. Pirmos sitienus abu komandu spēlētāji realizēja, bet otrajā un trešajā sitienu sērijā abu komandu vārtsargi pa reizei atvairīja sitienus. Tam sekoja "Anzhi" spēlētāja Žusileja sitiens pāri vārtiem, kas izrādījās liktenīgs, jo atlikušos sitienus abu komandu spēlētāji realizēja. Pēcspēles sitienos ar 4:3 uzvarēja CSKA, tādejādi Krievijas čempionu titulam pievienojot arī uzvaru kausa izcīņā.

Aleksandrs Cauņa laukumā devās 67.minūtē, nomainot Keisuki Hondu. 11 minūtes vēlāk Cauņa izdarīja sitienu pa vārtiem, bet pretinieku vārtsargs pussarga sitienu atvairīja ar rokām. Drīz pēc tam vēl viens Cauņas sitiens no 25 metru attāluma lidoja nedaudz pāri vārtiem. Pamanāms Cauņa bija arī papildlaikā.

CSKA kausu izcīnīja septīto reizi vēsturē un sesto reizi pēdējo deviņu gadu laikā.