28.12.2012. 23:59

Piektdien, 28. decembrī, Maskavā, Atēnās un Barselonā notika "Turkish Airlines" Eirolīgas Top 16 pirmās kārtas atlikušās spēles. CSKA un "Barcelona" svinēja desmitās uzvaras sezonā, mājas laukumos sakaujot Stambulas komandas "Anadolu Efes" un "Fenerbahce Ulker". Priecīgs notikums "Žalgira" spēlētāja Ibrahima Džābera ģimenē – basketbolists kļuvis par tēvu, tomēr viņa komanda viesos piedzīvoja minimālu zaudējumu pret Atēnu "Panathinaikos".

Vēl īsi pirms trešās ceturtdaļas beigām Stambulas klubs bija vadībā ar 54:56, taču nākamajās minūtēs maskavieši veica 19:2 izrāvienu, tā galotnē gūstot uzvaras grozu. Lai gan bija jāspēlē vēl vairāk nekā piecas minūtes, viesi tuvāk netika, pirms atbildes spēles projām aizbraucot ar deviņpadsmit punktu deficītu.

Par spēles ievērojāmāko notikumu kļuva grieķu saspēles vadītāja Teo Papalukasa atgriešanās “armijnieku” rindās. Laukumā izejot otrās ceturtdaļas sākumā, viņš saņēma kārtīgas ovācijas, bet piecu minūšu laikā atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli. Centra spēlētājs Nenads Krstičs un uzbrucējs Sonijs Vīmss uzvarētāju labā izcēlās ar 22 punktiem. Pirmais iemeta deviņus no desmit metieniem no spēles, otrais realizēja četrus no pieciem tālmetieniem. Viesu rindās 24 punkti Džordanam Fārmaram.

CSKA izcīnīja sesto uzvaru Eirolīgā pēc kārtas, kopā svinot panākumus desmit no vienpadsmit spēlēm.

Katalāņu klubs pirmajā puslaikā izšķaidīja Simones Pjanidžāni trenētās komandas aizsardzību, metot ar teicamu precizitāti, gandrīz nedodot viesiem iespējas atkārtotiem uzbrukumiem un gūstot daudz grozu pēc labām bumbas izspēlēm. Deviņpadsmit punktu pārsvars puslaikā 54:35 vēlāk tika nostiprināts un palielināts, Marselinjo Huertam galotnē sasniedzot simts punktu robežu.

Barselonieši realizēja 31 no 46 divpunktu un astoņus no četrpadsmit trīspunktu metieniem, cīņā zem groziem uzvarēja ar 34-18 un izdarīja 23 rezultatīvas piespēles. Seši mājinieku spēlētāju guva desmit un vairāk punktus – Huertas un Navarro 14, Lorbeks, Maikls un Tomičs 12, bet austrāliešu centrs spēlētājs Džovaji atzīmējās ar 10 punktiem.

Otrās ceturtdaļas vidū pēc Mačuļa metiena mājinieku pārsvars sasniedza piecpadsmit punktus 38:23, tomēr Hoana Plazas vīri atspēlējās. Perimetrā lielisks bija Dārdens, teicama metienu sērija trešajā ceturtdaļā izdevās Pauļum Jankūnam, bet ceturtajā ceturtdaļā noplosījās Kšištofs Lavrinovičs. Kad savu tālmetienu iemeta Marko Popovičs, “Žalgiris” izvirzījās priekšā ar 58:62, bet līdz uzvarai vēl bija tālu. Sešdesmit astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām Benkss ar vienu no diviem soda metieniem izlīdzināja rezultātu, bet brīdi vēlāk Lasmi, metot ar līdzīgu precizitāti, atjaunoja mājiniekiem minimālu vadību 67:66. Atlikušajā laikā punkti netika gūti.