02.05.2015. 19:47
Sestdien VTB līgas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Maskavas CSKA basketbolisti savā laukumā nežēloja Latvijā labi zināmā lietuviešu speciālista Ramūna Butauta trenēto "Astana" vienību - 103:58.

CSKA regulāro sezonu ar 26 uzvarām 30 spēlēs noslēdza pirmajā vietā, savukārt "Astana" pēc neizteiksmīgā sezonas sākuma saņēmās sezonas vidū, kad par galveno treneri tika iecelts bijušais Rīgas ASK un VEF treneris Ramūns Butauts - ar 13 uzvarām Kazahstānas čempione iekļuva izslēgšanas turnīrā kā pēdējā astotā.

CSKA vienība pēc uzvaras pār Jāņa Blūma Atēnu "Panathinaikos" ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā sestdien bija gatava uzsākt ceturtdaļfināla sēriju arī VTB līgā, tiekoties ar Latvijas valstsvienības kapteiņa bijušo klubu "Astana". Pēc visai līdzīgas pirmās spēles ceturtdaļas otrajā "armijnieki" sāka atrauties, bet izšķirošo izrāvienu veica pēc lielā pārtraukuma. Mājinieki guva 12 punktus pēc kārtas un 20 minūtēs ļāva pretiniekiem gūt vien 16 punktus, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 103:58.

Uzdevumu augstumos bija CSKA rezervisti, kas guva vairāk nekā pusi komandas punktus. Naskākais punktu vācējs bija francūzis Nando de Kolo, kuram 17 punkti un četras rezultatīvas piespēles. Viktors Hrjapa 15 minūtēs iemeta 15 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Tikpat punktus guva arī gruzīnu aizsargs Manučars Markošvili. CSKA rindās nebija pieteikts Andrejs Kiriļenko, bet 11 no 12 pieteiktajiem vīriem laukumā pavadīja vismaz 11 minūtes.

"Astana" labā 17 punkti un septiņas piespēles Džerijam Džonsonam, bet 15 punktus guva Antons Ponomarjovs.

Sērijas otrā spēle Maskavā notiks pirmdien.

CSKA ir pieckārtējā līgas čempione, VTB līga pastāv sesto gadu. Tiesa, pirmais turnīrs 2008. gadā kā reklāmas kauss risinājās trīs dienu laikā decembrī. "Astana" līgā startē ceturto sezonu pēc kārtas un trešo reizi pēc kārtas spēlē izslēgšanas turnīrā. Tiesa, ne reizi nav izdevies pārvarēt pirmo kārtu un, ja nenotiks brīnumi, arī šoreiz tas nesanāks.