08.06.2015. 22:24
Piekto VTB Vienotās basketbola līgas titulu šodien izcīnīja Maskavas CSKA vienība, kas finālsērijas trešajā spēlē Himkos ar rezultātu 99:71 pieveica mājiniekus "Khimki" basketbolistus, sērijā līdz trim uzvarām svinot uzvaru 3:0. Atgādinām, ka arī pirmajās divās spēlēs CSKA savās mājās svinēja drošas uzvaras (89:62; 94:81).

"Khimki” bija apņēmības pilni savu skatītāju priekšā revanšēties maskaviešiem un pagarināt finālsēriju. Spēles pirmajās minūtēs aktīvāki gan bija CSKA basketbolisti, bet "Khimki” sastāvā īpaši izcēlās centra spēlētājs Pols Deiviss, kurš guva savas komandas pirmos astoņus punktus. Mājinieki jau spēles ceturtajā minūtē sakrāja piezīmju normu, savukārt armijnieki veiksmīgāk uzbruka no tālās distances un pēc pirmās ceturtdaļas iekrāja solīdu pārsvaru (26:18).

Otrajā ceturtdaļā Rima Kurtinaiša padotie pārāk bieži paļāvās uz individuālām darbībām un veiksmēm no tālmetienu līnijas, kas ne vienmēr attaisnojās. CSKA izdarīja lielāku spiedienu uz groza apakšu, kā rezultātā piemaskavieši arī šajā ceturksnī ātri sakrāja piezīmju normu, bet maskavieši turpināja palielināt rezultāta starpību. Spēles 18.minūtē CSKA pārsvars sasniedza jau +19 (50:31). Līdz ar pirmā puslaika beigu sirēnu pustālo metienu realizēja viesu komandas spēlētājs Kails Hainss, bet rezultāts pēc 20 minūtēm 54:37.

Otrajā puslaikā CSKA spēlēja brīvi un atraisīti, izceļoties ar vairākiem efektīgiem bloķētiem metieniem, kā arī turpināja realizēt tālmetienus ar augstu precizitāti. Spēles 30. minūtē, pēc Andreja Voronceviča bumbas trieciena grozā no augšas, tika sasniegts jau graujošs pārsvars (76:49), bet spēles gala rezultāts 99:71 maskaviešu labā.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 14 punktiem bija centra spēlētājs Saša Kauns, bet Viktors Hrjapa guva astoņus punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un piecas reizes rezultatīvi piespēlēja. "Khimki" sastāvā 20 punktus guva Pols Deiviss.

CSKA šis ir jau piektais VTB Vienotās līgas tituls turnīra sešus gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. 2011. gadā vienīgo reizi par čempioniem kļuva kāda cita komanda - šī gada fināliste "Khimki" komanda.

Izmantotie resursi:«Химки» Химки, Россия vs. ЦСКА Москва, Россия |...