09.06.2016. 08:25
ULEB Eirolīgas šīs sezonas čempioni Maskavas CSKA basketbolisti trešdien piekto gadu pēc kārtas kļuva par VTB Vienotās līgas čempioniem, šo titulu izcīnot septīto reizi komandas vēsturē.

CSKA vienība trešdien viesos ar 81:74 (25:11, 17:15, 16:19, 23:29) uzvarēja Kazaņas Unics basketbolistus, sērijā līdz vienas komandas trīs uzvarām svinot panākumu ar 3-1.

Uzvarētājiem 16 punktus guva francūzis Nando de Kolo, kurš izdarīja arī piecas rezultatīvas piespēles, bet serbu basketbolists Milošs Teodosičs sameta 11 punktus, kamēr pa desmit punktiem pievienoja Kails Hainss un Pāvels Korobkovs.

Tikmēr Unics rindās teicamu spēli aizvadīja lietuvietis Artūrs Milkanis, kurš guva 23 punktus, bet 16 punktus pieplusoja arī Kīts Lengfords.

Eirolīgas čempioni spēli sāka krietni labāk pirmajā ceturtdaļā iegūstot 17 punktu pārsvaru, bet pēc desmit nospēlētām minūtēm bija vadībā ar 25:11. Arī turpinājumā labāki bija viesi un tikai mača izskaņā Unics spēja pietuvoties. Nepilnas piecas minūtes pirms beigām CSKA vēl bija vadībā ar 13 punktiem (68:55), tomēr pēdējās minūtes sākumā viņu pārsvars bija sarucis līdz vienam precīzam tālmetienam (75:72). Tomēr atlikušajā laikā sešus punktus iemeta De Kolo, ļaujot CSKA triumfēt turnīrā.

Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts CSKA basketbolists Teodosičs.

CSKA ir uzvarējuši septiņos no astoņiem Vienotās līgas čempionātiem, vienīgo reizi pie čempionu titula netiekot 2011.gadā, kad triumfēja Maskavas apgabala Himki. Savukārt Unics finālā spēlēja trešo reizi un cieta un trešo zaudējumu.

Šosezon izslēgšanas spēlēs CSKA cieta tikai vienu zaudējumu, finālsērijas trešajā mačā, savukārt regulārajā čempionātā tika pie 28 uzvarām 30 mačos, ieņemot pirmo vietu.

Vienotās līgas fināls sākās ar divām CSKA uzvarām savās mājās - 84:76 un 90:77, bet pirmdien Unics savā laukumā bija pārāki ar 79:74.

CSKA izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā ar 3-0 uzvarēja Nimburkas ČEZ no Čehijas, bet pusfinālā ar 3-0 pieveica Maskavas apgabala Himki. Savukārt Unics pusfinālā ar 3-2 uzvarēja Latvijas basketbolistu Kaspara Bērziņa un Jāņa Timmas pārstāvēto Sanktpēterburgas Zeņit.

Savukārt Latvijas čempioni VEF Rīga ar regulārajā turnīrā izcīnītām 11 uzvarām 30 mačos palika 11.vietā kopvērtējumā un nekvalificējās izslēgšanas turnīram.