28.06.2015. 21:22
Nacionālās hokeja līgas klubi Filadelfijas "Flyers" un Arizonas "Coyotes" veikuši vienu no dīvainākajām maiņām vēsturē. Lai sasniegtu algu grīdu jeb nepieciešamo minimumu, "Coyotes", kas iztērējusi vismazāk no visām komandām, ieguva karjeru beigušo aizsargu Krisu Prongeru, kurš, visticamāk, tūdaļ tiks ievēlēts Slavas zālē.

Turpat divus metrus garais aizsargs Kriss Prongers 2000. gadā, kad bija Sentluisas "Blues" kapteinis, 79 spēlēs sakrāja 62 rezultativitātes punktus un lietderības koeficientu +52, tika atzīts par Nacionālās hokeja līgas labāko aizsargu un vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. 2006. gadā viņš kopā ar Edmontonas "Oilers" sasniedza Stenlija kausa finālu, bet nākamajā sezonā Anaheimas "Ducks" rindās kļuva par čempionu.

2009. gadā Prongers tika aizmainīts uz Filadelfijas "Flyers", ar kuru noslēdza vienošanos uz septiņiem gadiem un nākamajā gadā sasniedza Stenlija kausa finālu, 23 spēlēs sakrājot 18 punktus un esot komandas panākumu stūrakmens. Taču pēc 63 regulārā čempionāta spēlēm aizsarga karjera savainojuma dēļ aprāvās.

Prongers oficiāli par to gan nav paziņojis joprojām, un iemesls ir vienkāršs: ja aizsargs uzstātos preses konferencē un paziņotu par šādu lēmumu, Filadelfijas "Flyers" zaudētu iespēju izmantot piecus miljonus dolāru jeb Prongera algu citu spēlētāju kontraktiem. Pirms pagājušās sezonas Prongers pieņēma piedāvājumu un pievienojās Nacionālās hokeja līgas Spēlētāju drošības departamentam, bet nelēma par incidentiem, kuros iesaistīti Filadelfijas spēlētāji.

Tagad viņš nedrīkstēs tiesāt Arizonas "Coyotes" hokejistus, jo aizvadītajā naktī Prongers tika aizmainīts vienā no dīvainākajiem darījumiem Nacionālās hokeja līgas vēsturē. Iemesls ir pavisam vienkāršs: nabadzīgajai "Coyotes" jāsasniedz algu grīda jeb noteiktais minimums, un Prongera pieci miljoni jeb līguma vidējā summa palīdzēs.

Turklāt ar Filadelfijas "Flyers" noslēgtajā līgumā paredzēts, ka aizsargs pirmajās piecās sezonās saņēma vairāk nekā septiņus miljonus dolāru, kamēr pēdējos divos gados patiesā alga nokritusi līdz 525 tūkstošiem, kas Arizonai kļuvusi par dāvanu.

Interesanti, ka rīt notiks balsošana par hokejistu iekļaušanu Slavas zālē, un Prongers līdzās zviedru leģendai Niklasam Lidstrēmam no Detroitas "Red Wings" ir izvēles, par kurām nešaubās neviens. Tādējādi Arizonas "Coyotes" tiks pie vēl viena spēlētāja Slavas zālē, jo līdzīgi notika ar Bretu Halu, kurš komandas rindās aizvadīja pēdējās piecas spēles karjerā.

Kopumā Prongers Nacionālajā hokeja līgā aizvadīja 1167 spēles regulārajā čempionātā, gūstot 157 vārtus un sakrājot 698 punktus, un lietderības koeficientu +183. Tāpat kanādietis, kurš 2010. gadā kļuva par olimpisko čempionu, bet 1997. gadā - par pasaules čempionu jeb ir Trīs zeltu kluba biedrs, 173 Stenlija kausa cīņās sakrāja 121 punktu.

Kopā ar Prongeru uz Arizonas "Coyotes" devās zviedru aizsargs Niklass Grosmans (pagājušajā spēlē 14 punkti 68 spēlēs), bet pretējā virzienā ceļoja drafta izvēle nākamajā vai aiznākamajā gadā un centra uzbrucējs Sems Ganjē. Lai gan komandas ģenerālmenedžeris Dons Melonijs pēc darījuma izteicās, ka Ganjē nav Nacionālās hokeja līgas līmeņa centra uzbrucējs jeb viņš derīgs tikai malējā uzbrucēja lomā, 25 gadus vecais spēlētājs bija "Coyotes" rezultatīvākais uzbrucējs aizvadītajā sezonā - 15 vārti un 26 piespēles.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueSports - CBSSports.com Sports News, Fantasy...Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties